Wpis z mikrobloga

Idąc śladami @xhxhx postanowiłem spróbować uczynić świat lepszym i ukradłem pomysł na grafikę od naszej koleżanki. ( ͡º ͜ʖ͡º) Wypisałem kilka najczęściej występujących błędów, na które trafiam czytając Wykop. Mam nadzieję, że się przyda.

[ #grammarnazi | #jezykpolski | #ortografia | #ciekawostki ]
U.....e - Idąc śladami @xhxhx postanowiłem spróbować uczynić świat lepszym i ukradłem...

źródło: comment_yzvzh0RBDm8tZDAHSrgJqUa6Zfkqo0CM.jpg

Pobierz
  • 15
@UberKatze:

w cudzysłowiu <-> w cudzysłowie - zawsze mi się to nienaturalne wydawało, tak jak by było cudzysłowo, a nie cydzysłów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A do zestawu dodałbym jeszcze nagminne, nawet w pismach oficjalnych: 13 kwiecień 2018. Mierzi mnie to odkąd pani od polskiego rzekła, że kwiecień nie może być trzynasty bo jest tylko jeden w roku, a poprawna forma "13 kwietnia" znaczy skrótowo trzynastego (dnia)
zgodnie z normą zwyczajową, odnośnie czegoś jest już akceptowalne


W odróżnieniu od wpierdaczania przecinków po inicjalnym okoliczniku (oraz niestawiania ich wokół wyrażeń imiesłowowych w rodzaju Idąc śladami czy czytając Wykop).
Nie ma zresztą powodu, żeby umieszczać ten dopisek akurat pod tym jednym błędem.
Najlepsze jednak miało dopiero nadejść...

przekonywujący... Takiego słowa w polszczyźnie nie ma, choć słychać je na polskich ulicach.


Trudno chyba uznać coś za nieistniejące, skoro słychać