Wpis z mikrobloga

@hors u mnie w miescie jest taka firma produkujaca maszyny rolnicze placa na konto minimalna krajowa i drugie tyle pod stolem ale co z tego jak skladki emerytalne i inne sa odprowadzane od tej najnizszej
@pestis Korwin ma swoje zadanie, dlatego jest na listach. Przejmuje pozycje lidera pośród wolnościowców dzieląc na drobne wszelkie nowe ugrupowanie, które być może miałyby szansę zaistnieć gdyby nie on. Niby zbiera poparcie i wygląda, że nieźle mu idzie. Zaś na tydzień przed wyborami sabotuje swoją kampanię jakimiś wyjątkowo nierozsądnymi wypowiedziami o wysokim potencjale gównoburzowym i pogrąża swoją szansę choćby na przekroczenie progu wyborczego.

Przecież on niby jest inteligentny, więc musi zdawać sobie
@Maelstrom94 pozdrowionka z Czech, gdzie skladka zdrowotna jest wyższa, ale w poniedziałeczek zakładam aparat korygujący na zęby, finansowany w 50% przez ubezpieczenie (dla dorosłych również). A w czerwcu idę na operację kolana, która odbędzie się w 2 miesiące (a nie ponad rok, jak poinformowano mnie gdy byłem jeszcze w PL) od zapisu. Składkę zdrowotną na służbę zdrowia na której możesz polegać, płaci się z przyjemnością ( ͡º ͜ʖ͡º
@Maelstrom94: ostatnio odwieszałem działalność gdzie wykonuje roboty budowlane. Zlecenia dostaje od spółdzielni która jest rozlicza z 8 % VAT wiec na finalnym rozliczeniu będę miał zwroty. Jeżeli fiskus ci coś płaci to masz więcej niż pewne ze przyjdzie kontrol i tak zamiast myśleć o swoim biznesie i jak go rozwijać dwa dni sprawdzałem z księgowa jak wszystko zapisać żeby nie dać im pretekstu do #!$%@? mi kary (ʘʘ
@DelicjeSzampanskie

@Maelstrom94: zawsze płacisz VAT, bo na tym opiera się całe b2b

Widać, że nowy jesteś w b2b i jeszcze ten przykład z #programista15k...
Nikt normalny nie posługuje się kwotami brutto faktur. Jasne, robisz przelew do US ale to nie Ty jako wystawiający fakturę płacisz ten VAT bo on do ciebie przyjeżdża od tego komu wystawiłeś fakturę. Gdyby nie było takiego podatku jak VAT to by nie przyjechał.
Pisanie, że