Wpis z mikrobloga

@Maelstrom94: Do kraju w którym podatki są równie duże ale to na co one idą działa, nie tak jak tutaj że płacisz państwu a potem jak przyjdzie co do czego to musisz leczyć przykładowo za swoje pieniądze ( ) Albo gdzieś gdzie są minimalne a płacisz sam, Katar/Kuwej/Arabia/Macedonia
@szpongiel: lol xD no tak, przecież jak dostaję fakturę na 27k to dostaję do łapy ledwo ponad 17k. Jeszcze mi próbujesz wmówić, że VAT to nie podatek? xD przecież nie dostaję tych pieniędzy, a mój pracodawca, któremu wystawiam fakturę, ma mnóstwo możliwości, żeby sobie te 5k VATu wrzucić w koszty. Ja jako JDG mam bardzo ograniczone i z tych 5k co miesiąc odzyskam może 1k. No to co, te 4k to
@DelicjeSzampanskie: No, ale wiesz, że żeby odbić VAT musisz go na coś wydać? Kupujesz komputer to odbijasz VAT, ale przecież musiałeś zapłacić za komputer xD Normalny jest, że jeśli dostajesz propozycję na UoP np. 10k netto, to na B2B odpowiednio więcej.
@DelicjeSzampanskie: oczywiście, że VAT to jest podatek.
Ale Ty nie dostajesz faktury 27k tylko fakturę ~22k (+VAT).
To nie Ty płacisz ten VAT, on tylko przez Ciebie przelatuje.
VAT to jest podatek od wartości dodanej i płaci go zawsze klient końcowy. No chyba, że sam sobie wystawiasz faktury i jesteś swoim klientem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

VATu również nie wrzuca się w koszty. Domyślam się, że jest
@Maelstrom94 polecam umowę zlecenie z dodatkowymi warunkami wynegocjonowanymi u pracodawcy póki jeszcze nie jest nielegalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tak pracuje i jest zajebiscie, proponowali mi umowę o pracę kilka razy ale trzymam się zlecenia za znacznie większą kasę do ręki. Z podatków płacę tylko dochodowy, ubezpieczenie zdrowotne prywatnie bo z państwowego i tak nie korzystam, do tego mam wynegocjowane płatne urlopy + płatne zwolnienia chorobowe. Do