Wpis z mikrobloga

@hors to pracuj na zleceniu całe życie. Przez takie myślenie pracodawca nie chce zapłacić normalnie. Co ciebie maja interesować koszty pracodawcy?
  • Odpowiedz
@MrAlpaka: jak wiem że żebym ja zarobił 2k on musi wydać 3350zł to chyba lepiej dogadać sie żebym ja dostał całe te 3350zł, chyba logiczne?
  • Odpowiedz
podatki jak w Skandynawii tylko bez benefitow XD


@hirud: 19% podatku niezaleznie od dochodów to jest raj podatkowy wiec nie #!$%@? o skandynawii, bo tam bys zaplacił ze 40%
  • Odpowiedz
pozdrowionka z Czech, gdzie skladka zdrowotna jest wyższa, ale w poniedziałeczek zakładam aparat korygujący na zęby, finansowany w 50% przez ubezpieczenie (dla dorosłych również). A w czerwcu idę na operację kolana, która odbędzie się w 2 miesiące (a nie ponad rok, jak poinformowano mnie gdy byłem jeszcze w PL) od zapisu. Składkę zdrowotną na służbę zdrowia na której możesz polegać, płaci się z przyjemnością ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@byynajmniej: UoP vs. B2B:
- Płatny urlop (de facto darmowa 13 pensja)
- Płatne L4 (w B2B też możliwe ale tylko do wysokości ustalonej podstawy, a prawie każdy opłaca do najniższej więc wypłata świadczenia też niższa niż 2900)
- Większe składki ZUS niż w B2B dają też większy kapitał zgromadzony w ZUS. Już nie mówię tu emeryturach, których i tak nie będzie, ale np. renta jest liczona na starych zasadach więc
  • Odpowiedz
są jeszcze jakieś porządne firmy co zatrudniają za minimalną + reszta pod stołem i które jednocześnie nie są firmami budowlanymi?


@hors: tak, prywaciarz. :D u takiego pracuje. w sumie nie mialbym nic przeciwko, gdyby to podstolem bylo lepsze. dorzuci do minimalki 1000 zl i wg niego to duzo i moze wymagac nadgodzin, #!$%@? za 2 dwoch, i jeszcze serwisowania/hydrauliki/informatyki xD
  • Odpowiedz