Wpis z mikrobloga

Chyba już coś podobnego wrzucałam, ale nie pamiętam dokładnie, najwyżej będzie powtórka. A ja nudna kobieta jestem, lubię się powtarzać ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Dwa pojemniki, trzeci przygotuję później, ponieważ mam tylko dwa takie pudełka, a do słoika mi się nie zmieści.
Na trzy porcje:
- pół pekinki
- 3/4 awokado po 1/4 na pojemnik
- 1 niecały duży bakłażan podsmażony na suchej patelni (na znikomej ilości tłuszczu w sumie)
- aż 6 pomidorków koktajlowych xD
- po kilka oliwek, trochę fety i trochę ciecierzycy
+ słonecznik, zioła, sól i tłuszcz, u mnie olej z pestek dyni, bo to najsmaczniejszy olej ever ʕʔ

#lunchbox #gotujzmatra #gotujzwykopem #bezglutenu #lowcarb #wegetarianizm
matra - Chyba już coś podobnego wrzucałam, ale nie pamiętam dokładnie, najwyżej będzi...

źródło: comment_uBbLiBZzxsBgPkk8pHlXslfWzNhp19Ua.jpg

Pobierz
  • 7
@kubasruba: ja generalnie ani nic do mięsa jako takiego nie mam, ani wegetarianką nie jestem i nie zamierzam być, ale od dłuższego czasu mięso mi ciężej wchodzi - jak kiedyś jadłam bez problemu sporo tłustego mięsa (typowe paleo, nie jakieś kiełbasy czy schabowe smażone w litrze oleju), tak teraz preferuję chude i w niezbyt wielkich ilościach. Jem o wiele mniej w sporej mierze dlatego, że dobre jakościowo mięso jest drogie, a
@Twinkle: e no przestań, to akurat takie jest dosyć proste. Ja raczej szanuję za keto/lchf, bo sama jak prawie dwa lata wprowadzałam do diety zboża, tak teraz o ile śniadanie jem BT (poza weekendami), o tyle jakoś nie umiałabym tak ciągnąć bez ulubionych węgli ( ͡° ͜ʖ ͡°)