Wpis z mikrobloga

Mówię do różowego:
- Jedziesz?
- Jasne, a gdzie?
- Niespodzianka.
- Poczekaj tylko się ogarnę
I przez 15 minut się ubierała i malowała.
- Gotowa
Schodzimy do samochodu zaparkowanego przed blokiem, odkluczyłem go i wsiadamy.
- Powiedz mi gdzie jedziemy!
- Zaraz zobaczysz



#truestory (przetestowane) #pasta
  • 59
  • Odpowiedz
@trzeci: Ale podejrzewam, że "odkluczyć" odnosi się do użycia klucza. Mój kolega z Wielkopolski mówił tak na zwykłe zamknięcie drzwi XD

BTW. w województwie lubuskim / w Lubuskiem
  • Odpowiedz
@trzeci: Kiedys w Polsce mialem sasiada dwa garaze dalej (blaszaki niedaleko osiedla). Podjezdzal zwykle z zona. Ona wychodzila, otwierala wrota garazu, parkowal fure, ona zamiatala jak sie jakis piach czy bloto nawiozlo, sasiad wysiadal :) #wychowanie #kobiety
  • Odpowiedz
@trzeci: tata kiedyś mnie tak wkręcił, ale na własne życzenie. Widziałam, ze wychodzi z domu z kluczykami, wiec zapytałam „tato mogę z tobą jechać?” Zgodził się, wiec przebrałam się szybko i wskoczyłam do samochodu. Tata odpalił auto i zaparkował w innym miejscu :/
  • Odpowiedz
@krysc4d: > Czasowniki kluczyć, zakluczyć 'zamknąć kluczem', zakluczać 'zamykać kluczem' są bardzo stare, sięgają epoki prasłowiańskiej i występują w wielu językach słowiańskich. W języku polskim już zapomniane, zachowane tylko w dialektach północnej Polski (dlatego wywołują silne emocje w innych regionach). W polszczyźnie potocznej można się spotkać z czasownikami zakluczyć w znaczeniu 'zamknąć kogoś na klucz, uwięzić' lub 'zakończyć' - są to rusycyzmy.
— Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski > Tak?
  • Odpowiedz
wielkopolska here, odkluczyłem to normalne słowo i każdy je używa. Ale warszafka taka światowa i tak nie godo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mnie to slowo okropnie swędzi. Ale nie tak jak ból dupy mireczkow o to ze ludzie z poza poznania sie o to czepiaja


@krysc4d: po pierwsze to *spoza, po drugie nie mam nic wspólnego z Poznaniem ani Wielkopolską, a też tak mówię od zawsze, handlujcie wszyscy z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz