Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy!

Czy pamiętacie jeszcze Jędrka - Kasztelana na Zamku Chojnik? Swego czasu każdy jego nowy filmik na YT lądował w gorących. Jego wiedza historyczna i lekkość słowa przyciągała nas przed monitory i porywała w średniowieczne czasy.

Tak się składa, że wczoraj odwiedziłam Zamek Chojnik i ku ogromnemu rozczarowaniu odkryłam, że pan kasztelan został panem biletowym, a na samym Zamku nie ma już możliwości oprowadzania z przewodnikiem.
Sam Jędrek nie był skory do rozmowy i poza krótkim "nie ma już zwiedzania z przewodnikiem" nie udało mi się od niego nic więcej usłyszeć.

Może ktoś z Was wie o co chodzi?

Jędrek rozreklamował Zamek Chojnik jak nikt przedtem i potem, a teraz wygląda na to, że został poważnie zdegradowany. Według mnie robił świetną robotę, nagrywając filmiki i wzbudzając ciekawość odległymi czasami. No i sprowadził masę turystów do Zamku Chojnik.
Coś tu zdecydowanie poszło nie tak, a sam Kasztelan, wcześniej roześmiany gawędziarz, spuszcza głowę i milczy...

Dla przypomnienia: Jędrek 2017 - Odc. 1

#csiwykop #afera #jedrek #historia #polska #chojnik #liganauki
  • 27
@Ten_od_Hanki: @Bezsprzecznie:

Obiekt jest bardzo dobrze zabezpieczony jak na zamek, który jest ruiną od połowy XVII wieku ( ͡º ͜ʖ͡º).

W sumie dzięki temu, że spłonął od uderzenia piorunem i nikt go nie przebudował po tym fakcie, bardzo ładnie widać średniowieczną i renesansową architekturę w niezmienionej formie.

Zobaczyłem jednak, że mnóstwo ludzi nie wie na co patrzy i brakuje tam kogoś takiego jak Jędrek, który
Bieniuraper - @TenodHanki: @Bezsprzecznie: 

Obiekt jest bardzo dobrze zabezpieczon...

źródło: comment_Z8JsJTTuoilULskxGCCtutVNbaJzbOHu.jpg

Pobierz
@Bezsprzecznie Byłem tam w tamtym roku i z Jędrkiem wszystko dobrze :) fakt, chłopina nie wyglądał na skorego do rozmowy ale po przełamaniu lodów było ok. Fajnie się rozmawiało ale jest poirytowany dzieciakami które odwiedzają jego zamek bo straszny bajzel jest wtedy. Być może nie do końca mu odpowiada taka praca bo pewnie ma dużo papierkowej roboty a on się chyba do tego nie nadaje. Gość jest pasjonatem historii i być może
Nie wiem jakie realia tam sa, ale prowadzenie zamku to ciezki kawalek chleba.
Moze po prostu ludzi do pracy brakuje bo praca ciezka, a dzieciom jesc trzeba dac i lapie sie czegokolwiek trzeba danego dnia/w danym momencie?

U mnie dzieci troche za mlode, a do zamku Chojnik pol polski, ale tak za 6 lat mam to miejsce na liscie do odwiedzenia :)
@Bezsprzecznie: Jędrek sprzedaje bilety przynajmniej od 4 lat wiec pisanie ze został "panem biletowym" jest śmieszne. Na codzień nie ma oprowadzania od tak tylko Jędrek oprowadzał zorganizowane grupy wycieczek - głownie dzieci na koloniach.
Zamek jest w jego władaniu wiec pracuje w nim tak jak chce i moze - nawet sprzedając bilety.
Kolejną sprawą jest to ze JĘdrek na filmach wydaje się super gościem a na żywo jest niezbyt przyjemny a