Wpis z mikrobloga

Witam,

tl.dr Zamówiłem rower. Przyszedł uszkodzony. Odesłałem i sprzedawca ani me ani be

Potrzebuje informacji odnośnie zakupów w #allegro

Zamówiłem nowy rower na portalu aukcyjnym. Przyszedł szybko ale przy próbie złożenia okazało się że piasta jest krzywa i wygięta tarcza nie wchodzi w zacisk.

Zadzwoniłem do sprzedawcy (był z lekka opryskliwy), wysłał kuriera, rower odesłałem i ze śledzenia paczki wiem że go odebrał.
W mailu napisałem że chce zwrot kasy ale żadnej odpowiedzi nie ma, telefonów nikt nie odbiera.

Sprzedawca ma na allegro status "super sprzedawcy" oraz ponad 1000 pozytywów .

Pytanie do zaznajomionych z tematem
Co teraz? Zgłaszać na policję i pisać wniosek do programu ochrony kupujących na allegro?
  • 6
@Rist0: A dawno odebrał? Z tego co kojarze on ma 14 dni roboczych na odpowiedź/zwrot pieniędzy. Najprawdopodobniej dostaniesz odpowiedź w momencie kiedy będzie sie zbliżał koniec tego okresu.
@Rist0: poczekaj dzień, dwa, sprawdź na swoim koncie payu (bo allegro nie przesyła bezpośrednio na konto bankowe), napisz kolejnego meila, a jak dalej nic to zgłaszaj na policję i do allegro. Nie zapomnij wystawić odpowiedniego komentarza, żeby kolejni się nie nacieli na niego.
@ZaQ_1 nie widzę w tym problemu jeśli tylko zachowana została by komunikacja...
A gość nie odpisuje na maile
Codziennie (w dni robocze) dzwonię po kilka razy i nikt nie odbiera
Po prostu chciałbym wiedzieć na czym stoję
@ZaQ_1: @Krukosz:

Jak się postraszy to jednak można odpisać:

22 maja 2018 11:01
Powód otwarcia dyskusji: przedmiot jest uszkodzony
Witam,

Proszę o informacje o statusie zamówienia? Rower został odesłany i po śledzeniu przesyłki wiem że został odebrany od kuriera.

Nie mam odpowiedzi na żaden wysłany email a telefonu nikt nie odbiera.

W razie braku odpowiedzi do jutra (23.05.2018) zgłaszam sprawę na policję oraz składam wniosek w Programie Ochrony Kupujących Allegro.