Wpis z mikrobloga

#ukraina #ukrainainfo

No i ch.... wstalismy z kolan ¯\_(ツ)_/¯

Jak dowiedział się portal Kresy.pl, Światosławowi Szeremecie i Wołodymyrowi Wjatrowyczowi cofnięto zakaz wjazdu do Polski, specjalnie w związku z pracami w Hruszowicach. Szeremeta, ukraiński urzędnik w randze ministra, jest na miejscu i w dyskusji z prof. Szwagrzykiem mówił m.in. o „polskiej okupacji Lwowa”.

https://kresy.pl/wydarzenia/szeremeta-w-hruszowicach-lwow-byl-pod-polska-okupacja-foto/
  • 13
@rudy2007: Wszystko zalezy od wyników ekshumacji i załatwienia problemu. Bo być może wpuszczenie Szeremety okaże sie małym krokiem wstecz aby zrobić potem dwa do przodu. To mocno optymistyczny wariant, którego jednak na obecnym etapie nie można wykluczac.
@szurszur: Mi to wszystko dawno przestało się podobac. Ja rozumiem polityka nie powinna kierowac się emocjami, ale to już szczyt i małymi kroczkami wracamy do stanu pierwotnego(tzw zjawisko mydlenia oczu). Na pewno pis nie ma już mojego głosu. Mimo wszystko trzeba poprawic tężyznę fizyczną i zaopatrzyc się w dobry młot w narzędziowym na wszelki wypadek.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko zalezy od wyników ekshumacji i załatwienia problemu.


@szurszur: Jakie ma znaczenie co oni tam znajda a znajda cos na pewno bo to przeciez cmentarz wiec cos zawsze znajda. Wtedy Upowcy beda mieli mozliwosc, bo przeciez na pewno to kosci upowcow, beda mieli miejsce pielgrzymek ( ͡° ͜ʖ ͡°). Slava Ukrainie Alleluja i do przodu
@szurszur: Ha, pobożne życzenia. Już to "przekręcili" po swojemu, czyli że byli banderowcy pochowani. Szef OUN Bogdan Czerwak w wywiadzie dla Ukraińskiej Prawdy powiedział: "Ekshumacja szczątków znalezionych w Hruszewyczach podczas wykopalisk wykazała co najmniej dwa niezaprzeczalne fakty.

Po pierwsze: Polacy nie mieli racji, kiedy zniszczyli pomnik UPA, motywując go brakiem prawdziwych pochówków.

Po drugie: istnieje duże prawdopodobieństwo, że wśród grobów są ciała bojowników OUN i UPA, czyli Ukraińców walczących z bronią
@nie_wytrzymam123: No wiem, bo jednak sa tam ciała. A tego czyje to juz sprawdzic się tak łatwo o ile w ogóle nie da. Na Ukrainie narzekaja, że nie odkryto w całosci dwóch ciał, które oni typowali i chcą ponownych badań.
Niestety ta ekshumacja pogorszyła sprawe, bo u nas wielu było pewnych, że niczego tam nie będzie.
Owszem, odkryto szkielety, jak to na cmentarzu. W komunikacie IPN stwierdzono: "(...) W wyniku prac ujawniono cywilne, pojedyncze pochówki 16 osób, w tym mężczyzn, kobiet i dzieci. Szczątków nie ekshumowano. Przeprowadzone badania archeologiczne i medyczno-sądowe nie dały podstaw do uznania, iż w miejscu zdemontowanego pomnika ku czci UPA znajdowały się zbiorowe lub pojedyncze mogiły członków tej ukraińskiej formacji." Ambasador Ukrainy w Polsce stwierdził, że: "Jeśli teraz jest inna interpretacja ekspertów ukraińskich