Wpis z mikrobloga

Ten kraj jest #!$%@? smieszny. Ziomek z USA ktory pracowal w Polsce ze mna 5-6 lat temu, dzisiaj mi sie chwali podczas krotkiej rozmowy że kupil sobie wlasnie Porsche 911 Turbo S. Żonie kupił pol roku temu jakiegoś Forda. A 4 lata temu po tym jak wrocil do siebie z Polski (po tym jak urodzilo mu sie w Polsce dziecko xD) kupil dom w USA, nie wiem gdzie, ale kupil. Wszystko w ciagu 4 lat. A typ zajmuje sie praktycznie tym samym co ja. I ja sie ciesze z tego jego szczescia, ale smuci mnie to ze u wielu z nich to jest normalne. Ze u nich jest ogromna aprobata tego by isc, rozwijac sie, ksztalcic sie. A u nas pielegnuje sie roszczeniowcow i leniow i narzuca wysokie podatki na tych ktorzy chca pracowac, maja pomysl na siebie.

W Polsce nie oplaca sie #!$%@? - 4 lata temu moze tak, dzisiaj juz nie - bo wiecej zyskac mozna bedac nierobem. Przekroczysz prog i juz jestes wykluczony, ale zamiast tego musisz placic wyzsze podatki. Wsparcie deweloporow to kolejny powod by wrzucic ten kraj na karty historii. Nie ma sensu sie tu o nic starac, nie ma sensu za ten kraj walczyc, nie ma sensu zakladac rodziny by dzieci mialy tu cierpiec. Trzeba po prostu #!$%@?.


#mieszkania #nieruchomosci #ekonomia #polska
  • 48
  • Odpowiedz
W USA jest tania ziemia, samochody, elektronika. Owszem.

Ale przyjedzie po Ciebie karetka nie tej firmy co trzeba i masz pozamiatane.

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 9
@Orowerbogatszy: Ty jestes debil, glupi czy jedno i drugie?
To moj kumpel a nie random, pracowalem z nim 5 lat temu w Polsce. Do dzisiaj mam z nim kontakt dosyc staly. Wiem co robi i czym sie zajmuje bo siedzi w tej samej branzy. Raz na rok widzimy sie w Polsce lub w UK.
  • Odpowiedz
@eskejper: Właśnie ja mam wrażenie że Ty jesteś debilem. Czy ja twierdze że on nie ma tego porsche? Może mieć nawet Astona i mieszkanie koło Central Parku ale może mieć wszystko w kredyt którego nie spłaci i długi. Dlatego zapytałem grzecznie czy wiesz jak finansuje swój majątek, a Ty napisałeś że masz jego instagrama xD
  • Odpowiedz
@Orowerbogatszy: ja mam ziomka co mieszka w Pittsburgu i to jest realny problem. W USA jest spoko jak masz wykształcenie i dobrze zarabiasz ale niewykształceni pracownicy mają przesrane, tak samo ich dzieci bo nie stać ich na studia, mobilność społeczna nie istnieje, rozwarstwienie jest ogromne i to rodzi całe masy kolejnych problemów.
  • Odpowiedz
@Orowerbogatszy: dalej nie rozumiesz; problemem jest to, że nie potrafisz się jasno komunikować. mam tbw w OPa i jego historyjkę, po prostu założyłem tu konto, żeby pokazywać wykopkom, dlaczego nikt nie chce się z nimi zadawać w realu.
  • Odpowiedz
@glowie: Widzisz, moim błędem jest że za bardzo wierze w ludzi. OP jasno napisał że ma z nim kontakt i ma jego instagrama. Popadł w kompleksy niepotrzebnie bo nie wszystko jest tak piękne jak na social mediach.
  • Odpowiedz