Wpis z mikrobloga

Ten kraj jest #!$%@? smieszny. Ziomek z USA ktory pracowal w Polsce ze mna 5-6 lat temu, dzisiaj mi sie chwali podczas krotkiej rozmowy że kupil sobie wlasnie Porsche 911 Turbo S. Żonie kupił pol roku temu jakiegoś Forda. A 4 lata temu po tym jak wrocil do siebie z Polski (po tym jak urodzilo mu sie w Polsce dziecko xD) kupil dom w USA, nie wiem gdzie, ale kupil. Wszystko w ciagu 4 lat. A typ zajmuje sie praktycznie tym samym co ja. I ja sie ciesze z tego jego szczescia, ale smuci mnie to ze u wielu z nich to jest normalne. Ze u nich jest ogromna aprobata tego by isc, rozwijac sie, ksztalcic sie. A u nas pielegnuje sie roszczeniowcow i leniow i narzuca wysokie podatki na tych ktorzy chca pracowac, maja pomysl na siebie.

W Polsce nie oplaca sie #!$%@? - 4 lata temu moze tak, dzisiaj juz nie - bo wiecej zyskac mozna bedac nierobem. Przekroczysz prog i juz jestes wykluczony, ale zamiast tego musisz placic wyzsze podatki. Wsparcie deweloporow to kolejny powod by wrzucic ten kraj na karty historii. Nie ma sensu sie tu o nic starac, nie ma sensu za ten kraj walczyc, nie ma sensu zakladac rodziny by dzieci mialy tu cierpiec. Trzeba po prostu #!$%@?.


#mieszkania #nieruchomosci #ekonomia #polska
  • 48
@eskejper: jak kolega robi to samo i macie taka dysproporcje w zarobkach to znaczy ze jesteś lekko mówiąc ułomny siedząc w Polsce i mając te swoje 59m.

Jakbyś wspomnial ze to IT to jeszcze bym cię dodatkowo wyśmiał.
Ziomek z USA ktory pracowal w Polsce ze mna 5-6 lat temu, dzisiaj mi sie chwali podczas krotkiej rozmowy że kupil sobie wlasnie Porsche 911 Turbo S


@eskejper: jaka branza? Jak it i californai to bez problemu, programista tam 300k rok wyciaga. w 4 lata spokojnie odlozysz na takie zabawki
jak kolega robi to samo i macie taka dysproporcje w zarobkach to znaczy ze jesteś lekko mówiąc ułomny siedząc w Polsce i mając te swoje 59m.


@majkel88: no nie wiem czy to jest takie proste, wbic sie do USA to nie jest takie hop siup nawet w IT.
@Yuri_Yslin gdy husarstwo wejdzie za mocno xd. Niezle bajeczki widzę ale jakoś trzeba wybronic polski NFZ. Opieka zdrowotna w USA jest lepsza niż w Polsce i to jest fakt. Lepiej mieć rachunek do zapłacenia niż zdychać w kolejce do konowała który nic nie potrafi. Pomijam już fakt że jak się ma ubezpieczenie to się nie płacić ale to trzeba trochę po świecie pojeździć żeby się zorientować a nie komentarze pisać
ja mam ziomka co mieszka w Pittsburgu i to jest realny problem. W USA jest spoko jak masz wykształcenie i dobrze zarabiasz ale niewykształceni pracownicy mają przesrane, tak samo ich dzieci bo nie stać ich na studia, mobilność społeczna nie istnieje, rozwarstwienie jest ogromne i to rodzi całe masy kolejnych problemów.


@ShadyTalezz: Nie zawsze, dobry spawacz, dobry foreman, dobry operator ciezkich maszyn czy pracownicy fizyczni w unions itd zarabiaja duzo. Juz
@eskejper tak się składa, że mam kawałek świata zwiedzony i w stanach też byłem kilkukrotnie i prawda jest taka, że wyglądają pięknie tylko na filmach z lat 90- tych. Jest drogo, brudno, niebezpiecznie i tandetnie. Pomijając centra wielki miast i bogate wieżowce pod którymi śpią rzesze bezdomnych jest tam strasznie dołująco. Polska to piękny kraj z perspektywami i jak ktoś ma głowę na karku i odrobinę szczęścia, to żyje sobie bardzo dobrze.
@eskejper: czym się zajmujecie?

POwiedzmy sobie wprost - ocenianie kogoś przez pryzmat instagrama, to trochę naiwnie. Ludzie wrzucają tam TYLKO to co najlepsze. Chyba, że ktoś traktuje to biznesowo, to może pokazywać coś więcej.
To, że się znacie, to nie znaczy, że mówi Ci wszystko jak jest oraz ile "kupił", a ile ma pod warunkiem kredytu/leasingu biorąc więcej, niż jego stać na to.
Również w usa jego stanowisko może być lepiej