Wpis z mikrobloga

Prezes Zarządu LOT (Dobra, Dojna Zmiana) powiedział w Radiu Maryja, że Lotnisko Baranów ma potencjał na 100 mln, ale on (ekspert) ocenia go nawet na więcej: 200 mln pasażerów (a może nawet więcej). Dobrze, że bez kozery nie powiedział pińcet.

TAK, Zbudujmy sobie CZWARTY port lotniczy w woj. mazowieckim (po Okęciu, Modlinie, Radomiu), za drobne 35 miliardów ziko. Niech to będzie najlepiej Narodowy Port, imienia Lecha Kaczyńskiego, albo chociaż Jana Pawła.

Potencjał lotniska na 200 milionów in the middle of Polish nowhere! Niech z zazdrości zzielenieją dwa największe światowe lotniska: Atlanta i Szanghaj, bo nawet ich połączone moce są mniejsze (Atlanta rocznie przeładowuje 93 mln). Polak potrafi!

Żeby było śmieszniej, ruch z lotniska przejdzie na zatłoczoną autostradę A2, gdzie już dziś łatwo o parokilometrowy korek - dzięki czemu te dzikie tłumy pasażerów będą mogły spokojnie kontemplować Chopina i urodę mazowieckiej ziemi.

Mam nadzieję, że czujecie słuszną dumę narodową z naszego narodowego rządu, bo będziecie narodowymi sponsorami tej inwestycji.
#dobrazmiana #polska #rzad #4konserwy #bekazpisu #neuropa #samoloty #polityka
  • 140
  • Odpowiedz
@RatKing
Kilkanaście razy w miesiącu korzystam ze stacji paliw, więc czyni mnie to ekspertem od prawa energetycznego.

Taką logikę prezentujesz.
Śmieszne ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: Dla laika wystarczy wiedzieć tyle, co my. Prezez LOT jest ekspertem, widzi liczby, chwali się nimi i nie jest z powołania PiS nawet. Ale #!$%@? z nim, bo jakiś dzban z wykopu uważa, że on jest politykiem albo wykopkiem, bo przecież nie ekspertem i specjalilstą. Ośmieszasz się.

Nawet flakonie nie wiesz, że LOT wyszedł na prostą głównie dlatego, że tak się ruch lotniczy w Polsce rozwinął na prrzestrzeni lat. Groziło
  • Odpowiedz
@RatKing
Flakona to ty masz w dupie, lemingu.

Takie rzeczy planuje się w gronie ekspertów, a nie polityków. A opinie ekspertów są bardziej negatywne. No, ale leming taki jak ty wie lepiej, bo był kilka razy na Okęciu.

I nie pisz do mnie więcej, bo nie mam ochoty na więcej intelektualnych fekaliów od ciebie. Witaj na czarnej za te bezsensowne wyzwiska w moim kierunku.
  • Odpowiedz
  • 0
@#!$%@? a ten prezes lotu to nie mówił o tych 200mln w kontekście zarezerwowanego pod CPK miejsca? W sensie, że będzie ewentualnie możliwość rozbudowy, która dawałaby taką przepustowość?
  • Odpowiedz
@szef_foliarzy: mnie to w ogóle ciekawi jedna sprawa xD samoloty funkcjonują zdaje się na tyle precyzyjnie że tak czy owak polskę ominą bo nie będą miały potrzeby tu robić przerwy czy czegoś, są jakieś szczegółowe dane na ten temat? analizy? gra warta beczki
  • Odpowiedz
@Arek656: serio uważasz że jak wybudujemy lotnisko nagle ktoś sobie pomyśli 'matko boska...jaka ta polska jest ważna teraz, trzeba się z nią liczyć' to nie jest czasem rosyjska fantazja? według mnie bardziej szanuje się taki kraj jak nasz za rozwój prawa, infrastruktury i za samą chęć do wzrostu a nie za machanie szabelką aka lotniskiem którego nikomu nie potrzeba
  • Odpowiedz
no i po cholerę usuwasz komentarz?!

najcięższe wojskowe samoloty transportowe USA potrzebują 3500 m pasa startowego. Najbliższe tego typu lotnisku jest we Frankfurcie. Z Niemcami USA musza się liczyć bo Niemcy się szanują i sprzyjają Rosji coraz bardziej. Mogą robić problemy jeżeli USA zechce korzystać w nie do końca czystych intencjach. Z nami się nie musza liczyć i się nie liczą. Lotnisko w Baranowie jest potrzebne m in dlatego, to jest jeden
  • Odpowiedz
@cojaczytam21: rosyjska fantazje to masz Ty, pewnie sam zreszta nie do końca zrozumiałeś co napisałeś bo jeśli chodzi o czytanie to pacha w choyyy u Ciebie. Napisałem kto za tym lobbuje i dlaczego tak im zależy by utopić gruba kase której nie maja w tak wielkim projekcie nie mając żadnego doświadczenia. Kawalek metra budują kilka lat. Idź już spać bo się zasiedziales
  • Odpowiedz
@cojaczytam21 Czlowieku, slowo klucz: tranzyt. Jal Chinczyk kupuje bilet, to uzywa swojej wersji skyscannera i zaplaci za taki lot do Paryza, zeby bylo taniej. Wiec tanzyt odbedzie np. w Polsce. W tym lotnisku chodzi o rozwoj tranzytu, dla Polaka nie trzeba wiecej niz Okecie.
  • Odpowiedz