Wpis z mikrobloga

Ostatnio zrobiła się moda do nabijania się z mojego zawodu, tak pracuje jako tirowiec.
Najwiekszą bekę cisną oczywiście z nas ludzie, którzy nawet nie mają prawa jazdy.
Czy wy do #!$%@? nędzy zdajecie sobie sprawę jaka to w #!$%@? męcząca i niezwykle odpowiedzialna robota?
To nie jest jakaś praca w korporacji gdzie pracujesz 3 godziny a później przeglądasz wykop.
Ja muszę być skupiony przez 100% czasu swojej pracy nie mówiąc już o zjazdach do domu co #!$%@? 3 tygodnie. Wyobrazacie sobie przez bite 3 tygodnie praktycznie z nikim nie rozmawiać?
Trzeba byc ultramocnym psychicznie.
Możecie się śmiać ale jest to według mnie zajęcie dla facetów z krwi i kosci.
No i oczywiście jest to zajęcie niesamowicie potrzebne społeczeństwu bo gdyby nie my to cofnęlibyśmy się do średniowiecza. Nie przesadzam, transport wszelakich produktów takimi pojazdami jak tir pozwoliło nam zglobalizowac rynek na całym swiecie. Jest dużo ważnych zawodów ale to głównie my podtrzymujemy gospodarkę(no może jeszcze rolnicy, bo też mają spory wkład) na taka skalę.

Wiec zamknij ryja gimbusie jeden z drugim i zastanów się czy warto pisać te głupoty spod tagu #bekaztransa

#transport #przemyslenia #oswiadczenie #tir
  • 231
@korporacion: tirowcy to pierwsza grupa zawodowa jaka powinna być zautomatyzowana z wsparciem nowych technologii AI. Zniknęła by cała ta patologia z wyścigiem słoni na drogach, skracaniu sobie drogi przez ulice nieprzystosowane dla ciężarówek (które oczywiście pędzą na złamanie karku przez miasto). Kierowca jest tutaj tylko zbędnym pośrednikiem między towarem i maszyną.
@korporacion: oczywiście, zwłaszcza, że człowiek jest najsłabszym ogniwem na drogach.

Zresztą o czym my tu mówimy, troglodyci w tirach czują się mocni bo ważą kilka ton więcej od reszty to łamią właśnie przepisy, tworząc zagrożenie na drogach. Gdyby każdy tirowiec był zrównoważonym człowiekiem to może nie miałbym takiego zdania, kilku jednak poznałem, dzicz to łagodne określenie.

Zresztą to samo tyczy się każdej innej patoli na drogach. Sebach w Audi czy starców
@korporacion:

No i oczywiście jest to zajęcie niesamowicie potrzebne społeczeństwu bo gdyby nie my to cofnęlibyśmy się do średniowiecza.

Jest dużo ważnych zawodów ale to głównie my podtrzymujemy gospodarkę

Ty tylko to przewozisz, nie dodawaj sobie dodatkowych obowiązków.

I nie śmieją się z samego zawodu - bo praca jak każda inna - tylko z logiki większości kierowców, uważających się za Prometeuszów.