Wpis z mikrobloga

Mireczki zdecydowanie odradzam zakupy w #ibuygou. Zakupiłem dwa lata temu Redmi Note 3 Pro, mimo, że telefon był u nich droższy, dokupując dodatkową gwarancję. Serwis w Polsce, no bajka.

Pech chciał że w maju padł moduł Wi-Fi, przez miesiąc telefon leżał we Wrocławiu, kontakt słaby, dzisiaj po miesiącu dostałem informację ,że telefon jedzie do Chin. Miesiąc czasu telefon bez sensu leżał we Wrocławiu. Rozumiem brak części do jakiegoś mało popularnego modelu, ale brak płyty głównej do chyba najpopularniejszego modelu i nie ściągnięcie go w miesiąc czasu?

#xiaomi #redminote3pro #oszukujo #zalesie
  • 21
@Dudek89: ale co ma z tym wspólnego sklep? Pretensje powinieneś mieć chyba do MiCenter we Wrocławiu. Inny fakt, to że kupując Xiaomi musisz liczyć się z tym, że kupujesz tak naprawdę sprzęt bez gwarancji. Nie wiem jak inni, ale ja przez całe życie skorzystałem z gwarancji na sprzęt może 1 raz i o dziwo był to MacBook Air od Apple (finalnie i tak go nie naprawili).
@gpawelpl sprzęt kupiłem u MiCenter czy IBG? Zgłosiłem reklamacje do IBG, w ich gesti jest zapewnienie mi wygodnej gwarancji.

Tak jak napisał kolega, kupując na Aliexpress, GearBest itd rozumiem że nie mam gwarancji, wybrałem IBG tylko ze względu na gwarancję. Ceny mają droższe, ale ta gwarancja mnie przekonali.
@Dudek89: jakoś nie widzę po Twoim wpisie, żebyś dalej był przekonany do IBG. Właśnie dlatego nie dopłacam do żadnych pseudo-gwarancji tylko biorę ze stosunkowo pewnych źródeł - Goldway na Aliexpress, Gearbest, jedną sztukę Mi5 brałem nawet na Banggood.
ale co ma z tym wspólnego sklep? Pretensje powinieneś mieć chyba do MiCenter we Wrocławiu


@gpawelpl: ale on kupował telefon w IBG, a nie w Mi Center. Skoro IBG ma taki kiepski serwis, jak Mi Center, to słusznie można mieć pretensje do IBG.
@Dudek89: Micenter to monterzy gniazdek i wyświetlaczy. Nie wiem czego od nich oczekiwałeś. Nie czytałeś warunków gwarancji kto realizuje i że nie ma nic wspólnego z oficjalnym serwisem Xiaomi w Polsce ?
  • 0
@Dudek89 no ale przecież realizują Ci właśnie gwarancję za którą zapłaciłes, wiec w czym problem? To, że trwa to długo już inny temat. Jakbyś kupil ten telefon w polskiej dystrybucji to też mógłoby to trwać tak samo długo
@JcL: nie trwałoby, bo CCS adaty, w przeciwieństwie do micenter, ma części zamienne prosto od producenta. I pracują tam elektronicy a nie studenciaki "samouki", bez większego pojęcia co robią, ale ze zdolnościami monterskimi
@Dudek89: Pewnie do IBG skłoniły Cię posty na forum miuipolska, którego założycielem jest właściciel MiCenter? ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja zawsze kupując sprzęt z Chin zakładam, że większej gwarancji nie mam. Chyba Gearbest czasem zwraca szmal za naprawę, afaik
@JcL chodzi mi o podejście samo, miesiąc czasu leży u nich telefon, po jaka cholerę? Nie można napisać że trzeba do Chin bo gówno potrafią?

@marecki22 to że to nie jest oficjalny serwis dobrze wiedziałem ;) wychodzi na to że masz rację z tymi studentami

@marcoly tam i tutaj ;) był jeden Mirek który ogromnie zachwalał. Dałem się złapać. :(
@Dudek89: na przyszłość pytaj, czy jest gwarancja sprzedawcy czy producenta. W pierwszym przypadku, to jest de facto reklamacja i odpowiada sklep, który sam wybiera serwis. O ile nie odrzuca gwarancji za pierdoły, jak większość. W drugim przypadku koszty ponosi xiaomi, a sklep jest pośrednikiem / partnerem.
@Dudek89 masz już z powrotem telefon? Jak tak to posprawdzaj czy ci wszystko działa. Mam bardzo nie przyjemne wspomnienia z serwisu ibuygou micenter. W skrócie 3 miesiące czekania zero informacji 3 razy odsyłałem telefon bo po każdej naprawie coś nie działało. A wysłałem z zepsutym gniazdem micro USB . Telefon redmi note 3 pro.
@Dudek89 na oprogramowaniu to oni akurat się znają w micenter i jak ci coś będzie wgrywał to pewnie wersje global najnowsza.
Ja miałem tak że wysłałem z uszkodzonym gniazdem USB przyszedł z uszkodzeniem anteny, znowu odesłałem i przyszedł z uszkodzonym mikrofonem który okazał się po naprawie nie działać , później twierdzili że oni problemu z mikrofonem nie widzą. Zadzwoniłem do nich i po dwóch tygodniach oczekiwania stwierdzili jednak że nie działa i