Wpis z mikrobloga

#drony

Mam problem ze swoim MJX Bugs 3. Polega on na tym, że jeden z silników wydaje się być słabszy od pozostałych (znosi drona do tyłu w lewo, trymowanie pomaga tylko na chwilę) do tego od tego silnika słychać donośniejszy dźwięk niż od pozostałych. Dodatkowo sam dron nie lata stabilnie - jak zawiśnie w powietrzu to dziwnie się trzęsie. Po paru minutach lotu ten konkretny silnik jest ewidentnie cieplejszy od pozostałych.

Któryś z mirków zasugerował mi wymianę silnika i tak też zrobiłem. Problem jest nadal ten sam, nic się nie zmieniło.

Co to dalej może być? Wina ESC?
  • 26
@tmb28: Łożyska padnięte / wadliwe w starym silniku. Słychać było grzechotanie. Nowy elegancik.

@PanMieczyslaw: Ostatecznie udało mi się problem rozwiązań. Przelutowałem regulator i silnik. Najprawdopodobniej fabrycznie zimny lut albo coś nie stykało. Teraz lata jak ta lala :)
@tmb28: Bugs w trybie acro? :) To coś dla mnie. Wprawiłem się nieźle w lataniu bugsem i następnym krokiem było złożenie pierwszego wyścigowca ale widzę, że mogę "rozgrzać" się w acro na starym bugsie :D Dzięki!
@Ideaware: velocidrone, ale on ma duże wymagania sprzętowe. U mnie RX580 rozgrzany do czerwoności. Grafika padaka, sporo idzie na fizykę i tragiczną optymalizację. Ponoć trzeba mieć +150FPS żeby relistycznie latało, to jest jakoś sprzężone z fizyką.
@Ideaware: co do składania - jak jesteś "techniczny" to składaj. Jak nie - lepiej kupić gotowca i się nim uczyć, i tak połowę części wymienisz. Chyba, że choćby takie fitry górno i dolnoprzepustowe rodem z automatyki maszyn nie są żadną czarną magią ;)
@Ideaware: a w sumie to mam. Wszystkie takie mam :P i raczej nie po równo. Ale jakoś hmmm... myślałem, że nie będzie to powodować tego konkretnego efektu. Z drugiej strony im więcej ubytków w śmigle po jakiejś stronie tym bardziej w tą stronę powinno znosić. Zerknę.
@Ideaware: W sumie tylne śmigła są najbardziej zaorane. Lewe tylne niby chyba nieznacznie mniej od prawego, ale za to ma taki ubytek-nieubytek, że z 2 milimetry są zgięte w dół i mogą powodować dodatkowy opór chyba dla reszty. Masz dalej tego drona? Działa jak należy względem tego co było rok temu? Modyfiowałeś? Zmieniałeś już silniki oprócz wyżej wspomnianego razu? No muszę zapytać przecież, skoro mam okazję ( ͡° ͜ʖ