Wpis z mikrobloga

#drony

Mam problem ze swoim MJX Bugs 3. Polega on na tym, że jeden z silników wydaje się być słabszy od pozostałych (znosi drona do tyłu w lewo, trymowanie pomaga tylko na chwilę) do tego od tego silnika słychać donośniejszy dźwięk niż od pozostałych. Dodatkowo sam dron nie lata stabilnie - jak zawiśnie w powietrzu to dziwnie się trzęsie. Po paru minutach lotu ten konkretny silnik jest ewidentnie cieplejszy od pozostałych.

Któryś z mirków zasugerował mi wymianę silnika i tak też zrobiłem. Problem jest nadal ten sam, nic się nie zmieniło.

Co to dalej może być? Wina ESC?
  • 26
@userprofile93: Dalej mam, chociaż przymierzam się do zbudowania pierwszej 250. Jak na chińską taniochę to super dron ( ͡° ͜ʖ ͡°) dalej sobie nim rekreacyjnie śmigam. Zrobiłem sobie z niego FPV ale mam zbyt dziadowski nadajnik (lub odbiornik) żeby daleko latać więc olewam dalsze mody :P
@Ideaware: To git. Znaczy no ja mam akurat Eachine EX2H z barometrem i kamerką FPV, ogólnie cały zestaw. Kamerka podobno tak do 300 metrów daje rade, ale nie latałem jeszcze tak daleko z FPV. Bez FPV to poleciałem do góry tak że zamiast drona widziałem kropkę na niebie i to chyba tyle z dalszych lotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ideaware: niiiby FPV do 500 metrów nawet wg specyfikacji drona, ale kojarzę że specyfikacja nadajnika tej kamerki ma wpisane do 300 metrów. Ogólnie EX2H jest tym samym praktycznie co MJX BUGS 3H, czyli trójka z barometrem, ale to pewnie wiesz :P
@Ideaware: zgubił mi się gdzieś ten fajny klucz do silników, tzn. ten do odkręcania lub dokręcania śmigieł. Ciekawe gdzie go wcięło. Powinni mieć taki rozmiar w pierwszym lepszym sklepie od tego typu rzeczy, czy raczej będzie problem ze znalezieniem czegoś podobnego lub takiego samego? Jak myślisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)