Wpis z mikrobloga

Zakaz handlu najbardziej dotyka ludzi którzy mieli pecha i coś istotnego zepsuje się w domu np. rurka doprowadzająca wodę do spłuczki się rozszczelni i potrzeba pilnej wymiany bo woda się leje. A tu cyk sklepy zamknięte i jedynym ratunkiem jest owinięcie wszystkiego taśmą a tak to by sobie kulturalnie człowiek kupił i naprawił.
#zakazhandlu
  • 35
  • Odpowiedz
@Matthew9902: To zrzut wody robisz z wiadra czy miski, napelnianej gdzie indziej, a zawor z walniętym wężykiem zakręcasz do poniedziałku. Ciężkie czasy tworzą silnych ludzi (czy jakoś tak). Wasi rodzice czy dziadkowie za PRLu nie mieli wodno-kanalizacyjnych otwartych w niedziele. Ba, czesto nie mieli nawet muszli sedesowej.
  • Odpowiedz
@Lipathor: PiS (podobnie zresztą jak Hitler) doszedl do wladzy w demokratycznych wyborach. Wiekszosc decyduje, co nie znaczy, ze wiekszosc jest madra, vide kilku meneli i jeden profesor - menele przeglosuja co chca, bo jest ich wiecej. Deal with it.
  • Odpowiedz
@Podjudzacz po to się wybiera reprezentantów, zazwyczaj jednak nie żuli, żeby chronili społeczeństwo przed takimi bzdurami. PiS robi odwrotnie. Przehandlowali cząstkę naszej wolności za poparcie pasożytów z Solidarności
  • Odpowiedz
@Podjudzacz: XDDD
Mieszkanie w domach? W dupach się tym milenialsom poprzewracało. Ich 20x pra dziadkowie mieszkali w lepiankach i szałasach. Ciężkie czasy tworzą twardych ludzi kwiii.
  • Odpowiedz
@Lipathor: Tak czy owak, od narzekania, hejtowania, politykowania etc. sklepu ci dzisiaj nie otworzą. Zaproponowalem proste i szybkie rozwiazanie: wody do wiaderka, zakrecony zawor, a jutro sobie kupisz potrzebny element. Mozesz wykorzystac niedziele na ciekawsze rzeczy, albo byc niewolnikiem spluczki sedesowej. Sam wybierz: czy Ty jestes dla spluczki, czy ona dla ciebie.
  • Odpowiedz
@Podjudzacz: > PiS (podobnie zresztą jak Hitler) doszedł to władzy w demokratycznych wyborach

PiS oczysiście tak, ale Hitler zdae się, nie do końca. Wybory w 1933 roku nie zostały, o ile mi wiadomo, wygrane przez NSDAP. Dopiero te w 1934 (spowodowane wprowadzeniem stanu wyjatkowego po pożarze w Reichstagu) pozwliły nazistom przejąć władzę praktycznie w 100%. Trusno w ich przypadku mówić o pełni demokracji.
  • Odpowiedz
@Matthew9902: Ja miałem niedawno sytuację, że wracałem w nocy z soboty na niedzielę z długiej i męczącej podróży służbowej. W domu oczywiście pustki, żadnego jedzenia, chleba. Nic. Myślałem, że mnie cholera weźmie, bo oczywiście, trafiłem na niehandlową niedzielę. Wtedy tak dobitnie poczułem absurd tego rozwiązania. Czuję też go zawsze, gdy próbuję robić zakupy w piątek popołudniu lub w sobotę i stoję w godzinnych kolejkach, ze wszystkimi, którzy kupują w histerii "na
  • Odpowiedz