Wpis z mikrobloga

Czy wszyscy księża mają jakieś problemy psychiczne? Ewentualnie są mitomanami i tak wierzą w swoje kłamstwa że myślą że to naprawdę się działo.
W liceum mieliśmy księdza, który nam opowiadał takie historie że głowa mała XD Np że jechał do pewnej rodziny, której członek podejrzewany był o wpływ szatana. No i ten ksiadz nam opowiada, że jedzie samochodem i nagle zapomniał drogę. Zaczął się modlić i cyk droga się pojawiła XD
Albo jak zszedł do piwnicy na plebanii i poczuł jakby wąż oplatał jego szyję i go dusił i coś szeptał do niego po łacinie.

! A potem ksiądz zmajstrował sobie bachorka i już nie uczył XD

Czy wasi księża też wam takie kity wciskali? XD

#bekazkatoli #wiara #heheszki #wtf ##!$%@?
  • 79
@laczka: są policjanci - madrzejsi, głupsi, lepsi gorsi, fajniejsi, #!$%@?. są politycy - madrzejsi, głupsi, lepsi gorsi, fajniejsi, #!$%@?. są księża - madrzejsi, głupsi, lepsi gorsi, fajniejsi, #!$%@?. czego nie rozumiesz? w kazdym zawodzie, branzy, dziedzinie znajdziesz ludzi mniej i bardziej ogarnietych. katolicyzm to swietna religia która uczy porządnego życia, wyprowadza ludzi na prosta, pokazuje jak żyć w świetny sposób, nie kłamie Cie, nie oszukuje i mówi co będzie po śmierci.
@laczka: ja miałem w technikum religię z siostrą zakonną. Mowila, że raz szła drogą na jakąś górę i pomodliła się o spotkanie samochodu żeby ktoś ją podwiózł. I tak się stało. Stwierdziła, ze to zasługa boga, bo się pomodliła. To, że akurat ten gość sobie chciał tamtędy po prostu przejechać i nie miał pojęcia o tym, ze ona tamtędy idzie nie ma nic do rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡
@Cortez90: a bez religii nie mogę być porządnym człowiekiem? Mnie religia wprowadziła tylko w dół emocjonalny bo ciągle tylko wprowadzała w poczucie winy. Kiedy sobie uświadomiła że to wszystko to jedna wielka iluzja od razu zycie stało się kolorowe XD polecam ten stan. „Nie kłamie Cię, nie oszukuje i mówi co będzie po śmierci” XD ja ci powiem, nic nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@laczka: Nie pamiętam konkretnego przykładu, ale wyglądało to tak, że w liceum młody ksiądz napisał refren jakiejś randomowej polskiej piosenki diskopodobnej. Poprzekreślał parę liter, poprzestawiał sylaby i mu wyszło coś w stylu "Daj mi to" i że to jest sygnał podprogowy, który zmusza ludzi do uległości szatanowi. Koleś został tak wyśmiany , że aż mi się go żal zrobiło. A że była zima i miał zaśnieżoną karoserię w swoim fiacie, uczniowie
@laczka: można być porządnym człowiekiem byc religii, ale jest wielu ludzi którzy są źli, jeżeli kiedyś nie było kościołów a ludzie chodzili po świecie i głosili żeby być porządnym człowiekiem, żeby szanowac ojca i matke, nie zabijać nie cudzołożyć nie kłamać i nie kraść to źle robili? Rzeczywiście istnieje coś takiego jak przegięcie z religią i za duże poczucie winy, za duże powtarzanie "moja wina moja wina jestem grzeszny itd", ale
@Infrass: ale to tak ma działać. Jakby było potwierdzone i udowodnione to wszyscy byliby porządni, twoje bycie porządnym byłoby nic nie warte, ponieważ wiedziałbyś że spotka Cię kara za nieposłuszeństwo. Jakbyś na youtubie albo liveleaku miał nagrania z piekła albo nieba to (w cudzysłowiu) to to by nie była wiara tylko wiedza. I twoje posłuszeństwo bogu byłoby nic nie warte. Warte jest tylko wtedy, kiedy uwierzysz. Błogosławieni którzy nie widzieli, a