Wpis z mikrobloga

@Mlunski: U mnie leczenie trwało około 20 miesięcy. Koszt- blisko 10k (konsultacje, leczenie przed założeniem aparatu, piaskowanie, zdjęcia, koszt aparatu, wizyt przez ten czas, aparatu retencyjnego, itd). Uważam że warto, chociaż nie udało się osiągnąć idealnego efektu (głównie ze względu na wiek właśnie i poziom starcia zębów), to i tak jest o niebo lepiej. Dodatkowym plusem jest to że przy okazji pozbyłam się bruksizmu.
@Makila: Dzięki za info. Mnie denerwuje profil mojej twarzy. Najgorsze jest to, że miałem aparat stały w wieku 15 lat i wyprostowali mi zęby aly nie zgryz. Z tego co czytałem u dorosłych jest tendencja do nawrotu złego zgryzu. Jak to wygląda u Ciebie? Ile czasu po zdjeciu aparatu jesteś i czy widzisz jakiś nawrót?
@Mlunski: Zdjęłam niedawno, ale póki co nic nie nawraca. U mnie wada zgryzu była chyba spowodowana dość specyficznym układem zębów, teraz ten czynnik jest wyeliminowany, więc już raczej nie wróci.
Jak znajdziesz kompetentnego lekarza i będziesz się stosował do jego zaleceń, nosił retencję jak trzeba, to powinno być dobrze.