Wpis z mikrobloga

Mirki,

Noszę się z zamiarem zamówienia diety pudełkowej, aby zrzucić parę kg. Ponieważ koszty są nie małe, a w necie brakuje jakichś rzetelnych porównań poza pseudo fachowcami komentującymi w stylu "(...) mhmm, dobre, choć mogłoby być lepsze... (...)" itp głupoty, to mam do Was prośbę o poradę.

Czy potrafi ktoś podpowiedzieć, wskazać z doświadczenia własnego lub najbliższych mu osób która z diet pudełkowych działających na terenie Wrocławia jest warta polecenia i dlaczego jest wg Was lepsza niż inne, a której na pewno nie zamawiać ?

#dieta #catering #dietapudelkowa #odchudzanie
  • 77
@venomik: Dziękuję bardzo za opinię i zawołanie. Mają fajne diety, spojrzałam w menu i też wygląda to apetycznie (choć mój dostawca też ma zróżnicowane menu - ale na forum publicznym nie chciałabym robić złego PR ;-) ). Może jeśli trochę odpocznę od pudełek to wypróbuję maczfit :-)
@venomik: dlaczego uważasz, że na tym to polega? Gdyby kolega @Gosc321 nie pytał o doświadczenia ja bym swojej opinii na temat mojego cateringu nie publikowała. Mam za dużo wątpliwości, żeby kogoś zniechęcać do tej firmy publicznie :-) to, co mi się nie podoba dla kogoś może być plusem. To nie są rażące błędy i niedociągnięcia i uważam, ze każdy powinien wyrobić sobie swoją opinię. Gdyby mi przywozili nieświeże jedzenie, zepsute, złe
@kizimajaro:
Ale kolega pyta o to jaki catering wziąć. Nie spodobał Ci się Twój, spora część opinii (problemy z godzinami, smak, problemy z kalorycznością) odnosi się do Twojego dostawcy i nie ma wpływu na to, jak pracują inni.
Powinien wiedzieć czego unikać, inne osoby trafiające tutaj również.

Nie wierz nawet jak mnie irytowało jak sam szukalem co wziąć i trafiałem na opinie:
- mój catering jest super, wszystko idealnie
- to
No to prawda, że brak jest rzetelnych informacji. Coś za co płaci się ponad 1k zł, a nie ma żadnych sensownych testów tego nigdzie, tylko opinie zwykły ludzi. A przecież wiadomo nie od dziś, że człowiek zadowolony opinii raczej nie wystawi, a niezadowolony wystawi ją niemal na pewno. Januszexów już widziałem w życiu tyle, że szkoda słów, żyjemy w kraju dzikich januszy mówiąc otwarcie, a to pytanie tutaj zadałem dziś, bo jestem
No to prawda, że brak jest rzetelnych informacji. Coś za co płaci się ponad 1k zł, a nie ma żadnych sensownych testów tego nigdzie, tylko opinie zwykły ludzi


@Gosc321: też mnie to szokuje. Jest całe mnóstwo "firm", które nie mają nawet strony internetowej - tylko fanpage na Facebooku i promocje na grouponie.. żadna chyba firma nie podaje pełnego składu produktów, co jest przecież konieczne przy żywności w sklepach. A co z
@smyl: W Warszawie jest największy wybór i największy rynek, więc nie szukaj, pewnie i tak na prowincji tego nie ma :)

To, że ktoś nie ma strony albo ma domenę maila na gmailu mnie nie odstrasza, bo to może być poczciwa osoba, która z samych lokalnych (biurowiec obok?) zamówień i poleceń ma wystarczająco klientów. Czasem po prostu mała dobrze zorganizowana firma się rozrasta gwałtownie, bo ma dobre recenzje, ale przy szybkim
@Gosc321

testowałem: lightbox, maczfit, bodychief i coś jeszcze - nie pamiętam. Wszystkie dostępne na prowincji. Wszystko było świeże, raczej smaczne. Nigdy nie miałem problemów z dostawą. Podaje kod do domofonu i zostawiają pod drzwiami.
Uważam, że te które miałem są źle zbilansowane. Marnują kalorie na głupoty. Nie chcę minikawalka pysznego serniczka - dajcie mi więcej kartofli :D

Ilość białka jest słaba i też czasami nie v wierze w ich wyliczenia.

Nie wychodzi
@Gosc321: @bialegomisa: Ja korzystałem z Łódzkiego Pudełka i początkowo byłem zadowolony ale po tygodniu zrobiło się to nudne bo rzeczy często się powtarzały, były bez smaku a czasem po prostu niedobre. Brakowało pomysłu na dania. Natomiast plusem było zapakowanie w estetyczne pudełko.
Po miesiącu zmieniłem na Maczfit na którym jestem już pół roku. I mi wystarczy, mam dość diety, a dokładniej tego, że muszę jeść to co mam dane, a
@Alver:
Masz na myśli, że dieta może mieć tyle kalorii łącznie co mówią, ale w praktyce śniadanie ma 100kcal mniej niż podano na pudełku, a obiad 100kcal więcej?
W sumnie mnie to rybka, liczy się ogólny bilans. Chociaż nie mam pojęcia czy jest prawdziwy ;)

Daj znać jak Body Chef w porównaniu z maczfit.
@venomik: Tak, to mam na myśli. Nie wiem też jak ze składnikami makro.

Dam znać, otwartych opinii brakuje. 7 miesięcy temu zapytałem o dietę pudełkową tu na Wypoku to nikt mi niczego nie polecił. Dlatego staram się pisać obiektywnie.
@kizimajaro: @Alver: @venomik: @bialegomisa: @dubmood: @smyl:

Takie krótkie info - zamówiłem kilka zestawów testowych na 1 dzień. W sobotę dostałem Body Chiefa. Teraz ostro testuję, żeby wykreślić z listy potencjalnych żywicieli najmarniejsze firmy. I tak zamówiłem na dostawę do godz. 8 (miedzy 7-8). Wstawałem co godzinę począwszy od 6 aby sprawdzić czy jest już, bo obawiałem się, że przywiozą mi jedzenie zbyt wcześnie. A na klatce
@kizimajaro: @Alver: @venomik: @bialegomisa: @dubmood: @smyl:

Mały update:

Wziąłem jeszcze pudełka próbne z fit apetit. Dieta standardowo 2k kcal. I tyle może miała, ale chodziłem pół dnia głodny, bo porcje były jak dla drobnej kobiety (ja mam 190 cm i 105kg). Nie wiem w sumie czy tam jakoś to rozróżniają na płcie i potrzeby, ale chyba nie. Na drugie śniadanie była malutka buteleczka smoothie, po której