Wpis z mikrobloga

Halo, halo - czy warto dopłacać 100 do Zoraki HP-01 Ultra czy brać zwykłe HP-01?
Zaznaczę, że niezbyt kusi mnie możliwość dodatkowego pompnięcia, ale ponoć dzięki dłuższej lufie Ultra jest stabilniejszy, wytrzymalszy i łatwiej zamontować do niego tłumik. Prawda to?
Z góry dzięki.

#wiatrowki
  • 7
@Niekumaty_: Też nad tym myślałem, ale ja jestem duży chłop. Ojciec strzelał kiedyś z HW 40 i nie narzekał (a strzelał dużo), a w HP-01 pierwsza pompka wchodzi sporo lżej. Jeśli masz jakieś fajne sugestie, to bardzo chętnie posłucham. Ale nie jestem pewien czy chcę sprężynówkę, a na pewno nie chcę użerać się z CO2, ani z PCP. Stąd się wziął pomysł na PCA.
@Niekumaty_: Za drogo - docelowo wprawdzie chciałbym wejść w karabinek z celownikiem, tak że dzięki za propozycję, ale na początek wolałbym coś tańszego, żeby sprawdzić czy w to wsiąknę. Tym bardziej, że jeśli wsiąknę w pistolet, to w karabinek na pewno. Strzelałem trochę za dzieciaka i "snajperka" zdecydowanie dawała największą frajdę ;).
Z reguły w strzelectwie pneumatycznym tak jest, że warto dopłacić, sam kupiłem gamo pr45 a a potem żałowałem, że nie jednak gamo compact czyli ulepszoną wersję 45 ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślę, że gdybym mógł kupić zoraki a nie mogę (za duża łapa do niego) to wybrałbym ultra
@Mashchax: pewnie wziałbym ultra ze wzgledu na dłuzsza lufe. Do zwykłego trzeba dokupic przejsciówke pod tłumik, ktora kosztuje 50-60 pln. Do długiej lufy nie trzeba przejsciówki. Ja mam wersje light, ale dorobiłem lufke 25cm od slavii i zainstalowałem tłumik, bo na dwóch pomkach jest juz głosno.
@VHD rękojeść mozna dorobic z drewna pod własna łapę