Wpis z mikrobloga

Czy "Witam" to tak samo jak "Dziękuję" i tym podobne, tzn. mówisz komuś, że wykonujesz tą czynność zamiast ją zrobić?
Nie mów komuś "Dziękuję" a podziękuj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak przychodzisz do sklepu i kupujesz pomidora to mówisz "Płacę" i wychodzisz? Nie. Płacisz naprawdę. (na końcu mówisz dziękuję ale nie dziękujesz)
I teraz jeśli płacisz to znaczy, że dajesz pieniądze. Jak więc się dziękuje? Kłania się? Jeśli kłania to po co dodatkowo mówić "dziękuję" Przecież sprzedawca widzi, że się kłaniasz czyli dziękujesz. Jak dajesz mu kasę płacąc to nie mówisz "płacę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #rozkminy
  • 10
@Bpnn:
pierwiastekzminusjeden Nie czaisz. To proste. Witając się z kimś mówisz Dzień dobry a nie Witam. Kupując w sklepie nie mówisz Płacę a płacisz. Jeśli jesteś komuś za coś wdzięczny nie mówisz Dziękuję a dziękujesz.
@pierwiastekzminusjeden jeśli tego nie rozumiesz to może jesteś retard ¯\_(ツ)_/¯
@Almy1992: Nie możesz powiedzieć, że są błędne bo dość, że są wykorzystywane na co dzień, to jeszcze jest to mój pomysł i to ja wiem, że to właśnie chodzi o te konkret przykłady i na nie zwracam uwagę. No niby, które są błędne? Rozkminia jest o czasownikach a w dodatku z lekkim humorem. Poza tym np. w oficjalnych pismach niepoprawnym jest używanie "Witam" i już ci zdradzę, że to jest podstawą