Wpis z mikrobloga

@Flypho Hibernate Nie jest czescia Javy jako języka.
Rozumiem że implementuje kontrakty persistence, ale to wciąż tylko framework.
Podaj przykład memory leaka w Javie, a nie Javie + xyz/abc/qwerty, bo w taki sposób to można nawet głupie zerwane połączenia z klientami/db doprowadzić do statusu memory leaka.
  • Odpowiedz
Rozumiem że implementuje kontrakty persistence, ale to wciąż tylko framework


@Wyrewolwerowanyrewolwer:
Nie wiem, czy to nie jest dla ciebie nowość, ale Hibernate jest zaimplementowany w Javie, podobnie jak większość frameworków dla danego języka.

bo w taki sposób to można nawet głupie zerwane połączenia z klientami/db doprowadzić do statusu memory leaka.

A przepraszam, to co to jest jeśli nie memory leak? xD Czuje, że zaraz się dowiem czegoś naprawdę ciekawego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Flypho: to jest błąd w implementacji orma jakim jest hibernate, a nie błąd JVM (a nie języka do jasnej cholery). Jestem w stanie napisać program któremu będzie wyciekać pamięć w .NET. To nie znaczy że .netowi cieknie (.netowi a nie c#).
Proponuję w pokorą przyjąć słowa Mirka który stara ci się to wyjaśnić będąc cierpliwym i kulturalnym.
  • Odpowiedz
to jest błąd w implementacji orma jakim jest hibernate, a nie błąd JVM (a nie języka do jasnej cholery). Jestem w stanie napisać program któremu będzie wyciekać pamięć w .NET. To nie znaczy że .netowi cieknie (.netowi a nie c#).


@MikelThief:
Co ty w ogóle #!$%@?? Nikt nie mówi o nieprawidłowościach w implementacji maszyn wirtualnych tylko o możliwość ręcznego spowodowania wycieku pamięci.

Proponuję w pokorą przyjąć słowa Mirka który stara ci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flypho: widzę że trochę różnimy się poziomem, bo w ogóle nie zrozumiałeś rdzennej części mojej wypowiedzi. Przeczytaj ją jeszcze raz, ostudź swoje emocje i spróbuj podejść do tego z RiGCzem. Ułatwie ci delikatnie zadanie: ustawienie pewnego przełącznika w konfiguracji frameworka to właśnie wywołanie pewnego kodu, który ze względu na niedokładne podejście do zarządzania pamięcią powoduje wyciek.
  • Odpowiedz
@MikelThief:
Właśnie ci to wytłumaczyłem, więc widzę, że zrozumiałeś, dobrze. To teraz napisz czego jeszcze nie rozumiesz to spróbuję ci wyjaśnić. xD I nie musisz mnie prosić o ostudzenie emocji, bo Wykop to jest moja chwila dla ciebie podczas której się relaksuję, złe emocje nie wchodzą w rachubę, aczkolwiek lubię czasem się z kogoś ponabijać xD. Np. z ludzi, którzy nie wiedzą o czym piszą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Flypho: ja skończę te wymianę zdań bo nie chce mi się podejmować kolejnej próby wypchnięcia cię na nieco wyższy poziom rozumienia tego jak działa programowanie. Rozumiem, że wykop jest miejscem gdzie możesz wyładować swoją frustrację. Nie przeszkadza mi to. Nie wiem co mi wytlumaczyleś bo nie udało mi się doszukać sensu wypowiedzi w tym co napisałeś (ani szcztkowej chociaż odpowiedzi na którąś z moich uwag - szczególnie na tą, że źle
  • Odpowiedz
@MikelThief:
I ty oskarżasz mnie o #!$%@? po tym jak wysrałeś taką 'wypowiedź'? xD Spróbuję najprościej.
Masz framework/bibliotekę dla Javy. One są napisane w Javie (szok!). Jeśli błędnie ich użyjesz albo zawierają błąd w implementacji to przez zbyt długie przechowywanie referencji do obiektów mogą niepotrzebnie zajmować pamięć. Jeśli regularnie zajmują coraz więcej pamięci o której nie zdajesz sobie sprawy to masz wyciek prowadzący do przepełnienia stosu. Dałem przykład z Hibernate'a bo
  • Odpowiedz
Jeśli regularnie zajmują coraz więcej pamięci o której nie zdajesz sobie sprawy to masz wyciek prowadzący do przepełnienia stosu.


@Flypho: Ale wyciek pamięci to błąd polegajacy na nie zwalnianiu pamięci która nie jest potrzebna w programie. To, że coś zabiera coraz więcej pamięci nie ma nic wspólnego z wyciekiem. I dużo łatwiej zrobić to w C++ gdzie musisz sam zwalniać pamiętać niż w Javie.

I co ma do tego second level
  • Odpowiedz