Wpis z mikrobloga

Mireczki poradzcie co robić. Boli mnie noga, dokładniej kolano.

Dwa tygodnie temu byłem w górach i upadłem mocno na to kolano. Pobolało jak od zbicia przez dwa dni i przestało. Po 4 kolejnych dniach miałem wesele i podczas tańca to kolano się w strasznie odezwało.

Miałem nadzieję, że przejdzie samo, ale od tamtego czasu - 7 dni cały czas utykam i bardzo boli mnie przy chodzeniu kiedy wyprostowuje nogę. Ból jest kłujący i mam wrażenie jakby w kolanie coś było nie ma swoim miejscu. Też wrażenie jakby noga była dłuższa niż druga.

Teraz pytanie co z tym zrobić. Myślicie, że lepiej udać się do fizjoterapeuty, czy raczej do jakiegoś lekarza? Jak tak to jakiego? Ortopedy? Jakie badanie może być sensowne żeby rozpoznać co jest nie tak?

Może naiwne pytania, ale nigdy wcześniej nie miałem takich problemów.

#noga #medycyna #lekarze #lekarze #ortopedia #ortopedia #999 #szpital #szpitale #leczenie #uraz #badania
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Leniek:
Ja bym na jego miejscu poszedl, na ortopede nie wiadomo ile bedzie czekal na nfz a do tego kolejna kolejka na przeswietlenie.

Na sorze zrobia mu to od reki.
@gobi12: Wrażenie różnych długości nóg można mieć bo nagle się zwraca uwagę i się wydają różne rzeczy, ortopeda a do tego czasu okładaj kwaśną wodą (np altacet) i nie nadwyrężaj, mi po wywrotce na motorze (z nie dużą prędkością) ból przeszedł po miesiącu i też właśnie było takie "kłucie"