Wpis z mikrobloga

Wpadlam na francuskim forum na historie tego psiaka i mnie urzekla ()
Pies ze zdjecia choruje na rozszerzenie przelyku, wszystko co zjadl i wypil ulewalo mu sie bo nie byl w stanie utrzymac pokarmu w drogach pokarmowych. Nie jest to rzadka przypadlosc, u wiekszosci psow wystraczy by jadly z podwyzszenia i nie ruszaly sie duzo po posilku. Jednak w tym przypadku nic nie dawalo pozytywnych rezultatow, pies caly czas chudl... wazyl 8kg ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po paru miesiacach walki o psa wlascicielka wymajstrowala mu specjalny podest dopasowany do jego wzrostu by pies jadl calkowicie na stojaco. W srodku jest dziura na miske by nie spadla.
Po jedzeniu pies nie moze stanac na cztery lapy dlatego jest prowadzony na tylnich lapach do swojego "tronu". Tron to siedzisko w ktorym pies musi spedzic 30min z lapami na poreczy by jedzenie "ulozylo sie w brzuszku" ʕʔ
Karmienie odbywa sie 2-3 razy dziennie, a problem z piciem wody rozwiazano dodajac troche spozywczej zelatyny.
Piesek jest szczesliwy i odzyskal swoja wage. W komentarzu fotka z wakacji podczas sjesty
#psy #zwierzaczki #weterynaria
Pobierz Vittel - Wpadlam na francuskim forum na historie tego psiaka i mnie urzekla (。◕‿‿◕。)
...
źródło: comment_1uFLxxBgyneMdMmlIDJyuoEAPaxhvSX7.jpg
  • 7
@Vittel: wiesz cos więcej na temat tej choroby? Ostatnio widziałam kilka operacji psów, ktore calkiem je naprawiły i sie zastanawiam czy kazdego psa tak można
@r__k: bardzo czesto ja widze wsrod znajomych psiarzy i na forach, najczesciej szczeniaki umieraja w okresie paru dni po porodzie bo hodowca nie pilnuje ile zjadl maluch, albo sie same dlawia. Czesto tez moze sie ujawnic w okresie wzrostu, moj pies tez mial okres w ktorym ulewal i bardzo pilnowac go musialam, ale jakos wyrosl z tego. Pewnie pies z historii kwalifikowalby sie na operacje, ale historia jest z 2009 wiec