Wpis z mikrobloga

Szybkie #rozdajo

Do godziny 24 wylosuję 3 osoby, które dostaną choinkę sztuczną - sosnę, o rozmiarze od 120cm do 220cm, jak kto woli. Jest też możliwość przekazania tego na cel charytatywny, wówczas liczbę potrajam. Biorą udział wszyscy, zielonki również. Zastrzegam sobie prawo ponownego losowania, jak trafi się ktoś kogo aktywność sugeruje, że jest debilem. Moje rozdajo, moje zasady ;) Do każdej choinki dołączona będzie niespodzianka.

Daję też czwartą, dla autora komentarza, który najbardziej trafnie moim zdaniem odpowie na pytanie "Co może zmienić naturę człowieka?". Jeśli mnie to jakoś zainspiruje to z chęcią dorzucę może i laptopa? Im mocniejsze do przemyślenia, tym dodatek będzie większy. Odpowiedź na to pytanie przedłużam do 24h.
  • 116
jak jestes uczciwym mirasem to przekaz na cele charytatywne


@polduan: Jestem uczciwy. Już tydzień temu z pewnym wylosowanym mirasem rozpoczęliśmy procedurę przekazania kilkudziesięciu sztuk do każdego pomieszczenia w domu dziecka. Do tego osobiste prezenty. Jednak jeszcze nie ogłaszamy, bo wylosowany zechciał, aby było to przed Mikołajem, aby też dorzucić coś dla dzieci. Póki co tylko prawnie ogarnęliśmy darowiznę i wjedziemy na pełnej ;) Fajny się człowiek wylosował, bo chce też ubierać.
@polduan: A wcześniej @Sarpens też załatwił kilka sztuk z rozdajo i może potwierdzić, że dotarły. Choć tutaj było troszkę problemów, które w sumie do dziś nie są wyjaśnione ;) Ale poszło.

EDIT Nie sarpens, pomyliłem ;) Zaraz znajdę.
Co może zmienić naturę człowieka?


@oiio: Człowieka jako gatunek, czy jako jednostkę? Jednostkę zmieniają po prostu doświadczenia. Generalnie myślę, że większość zła bierze się z cierpienia, choć nie zawsze jest ono obiektywne. Np. osamotnione dzieci, którym brak uwagi rodziców, mogą zacząć wykazywać coraz gorsze usposobienie. A brak dostatecznej uwagi i miłości rodziców uważam za rodzaj cierpienia. Najpierw dzieci, a potem upośledzeni społecznie dorośli. Ale też dobre doświadczania zmieniają ludzi. Może nie
A nie, jednak to @Sarpens coś mi się popierdzieliło, bo on też kupował przy okazji zwykłą choinkę. W ogóle to specyficzny człowiek i niech mi wybaczy, jeśli nie chciał, żebym się na niego powoływał ;)
@oiio: natura - czyli to co w człowieku stanowi instynkt - zmieniona nie zostanie. Ewentualnie można zmienić indywidualną naturę przez jakieś choroby psychiczne, środki psychodeliczne, albo dobranie tabletek rujnujących popęd płciowy, chociaż są mnisi i pustelnicy co wyzbyli się części potrzeb. Można więc walczyć z samym sobą starając się np. nie ruchać i usprawiedliwiać to czy przegrywem, czy Bogiem, czy jakimś samodoskonaleniem, ale równie dobrze można mieć cel odwrotny - hedonistyczny.