Wpis z mikrobloga

Szybkie #rozdajo

Do godziny 24 wylosuję 3 osoby, które dostaną choinkę sztuczną - sosnę, o rozmiarze od 120cm do 220cm, jak kto woli. Jest też możliwość przekazania tego na cel charytatywny, wówczas liczbę potrajam. Biorą udział wszyscy, zielonki również. Zastrzegam sobie prawo ponownego losowania, jak trafi się ktoś kogo aktywność sugeruje, że jest debilem. Moje rozdajo, moje zasady ;) Do każdej choinki dołączona będzie niespodzianka.

Daję też czwartą, dla autora komentarza, który najbardziej trafnie moim zdaniem odpowie na pytanie "Co może zmienić naturę człowieka?". Jeśli mnie to jakoś zainspiruje to z chęcią dorzucę może i laptopa? Im mocniejsze do przemyślenia, tym dodatek będzie większy. Odpowiedź na to pytanie przedłużam do 24h.
  • 116
@oiio: Torment<3. Pytanie jest cholernie złożone, odpowiedzi na nią ludzkość jeszcze nie znalazła. Przede wszystkim trzeba liznąć trochę wiedzy z psychologii, filozofii a nawet genetyki
( ͡° ͜ʖ ͡°).Odpowiadając wprost na pytanie, część mnie mówi "#!$%@? nie wiem qumplu" a część szuka odpowiedzi nie wiedząc jak ugryźć temat.

Czy w naturze człowieka jest zabijanie? Czy w naturze jest wiara w istoty transcendentalne? Co nas różni od człowieka
@oiio: naturę człowieka moze zmienić miłość jakby to trywialnie nie brzmiało. Świadomość ze straciło sie osobę która sie kocha i nie na możliwości powrotu powoduje ze człowiek zupełnie inaczej zaczyna patrzeć na to co jest tak naprawdę w życiu ważne i czy jest sens gonienia za rzeczami które tylko pozornie dają szczęście. Nie pamięta sie rzeczy materialnych, wspomina sie piękne monety z osobami które sie kocha i które były dla Ciebie
@ebenso: chciałabym jeszcze dodać ze miłość napędza nas do zmian. Powoduje ze chcemy pracować nad sobą aby uniknąć błędów z przeszłości. Jest to tez rownież miłość do siebie samego bo aby cokolwiek zmienić trzeba zacząć od siebie, umieć sobie wybaczyć i zacząć sie kochać takiego jakim sie jest. Dzięki temu mozna doświadczyć zmian które sie czasami niewiarygodne.
@oiio: lubię takie rozdajo :)

Natury nie oszukasz. Przystosowujemy się nieświadomie do otaczającej nas rzeczywistości i codzienności. Możemy zmienić jednak pewne wzory, kiedy zaczniemy być ich świadomi i podejmiemy decyzje o zmianę.

Rozumiem, ze jeśli wygram i powiem Ci, ze chce przekazać te choinki tu i tu to zamiast 1 wyślesz 3?
@Usmiech_Niebios: Już dawno losowane. Umówione jest, że wygrany się pochwali jak ubierze, bo z dwie z trzech osób w "podstawie" też wybrało przekazanie na szczytny cel. A tu standardowo jest jeszcze papierologia i kontakt z placówkami, więc zrealizowane będzie w przyszłym tygodniu.