Wpis z mikrobloga

Potrzebuje magikow od Jiry (addon Xray)
Jestem juniorem wiec jak widzicie blad w moim rozumowaniu tez piszcie :)

Do przetestowania jest jakas funkcjonalnosc, ktora jest taka sama na 3 osobnych stronach (rozne wersje strony na rozne rynki ale strony funkcjonalnie podobne w 99%) - nazwijmy je A,B,C

Mam story z Acceptance Criteria
Do story tworze testy; staram sie je tworzyc w miare ogolnie, zeby mozna je bylo uzyc na kazdej z wersji A,B,C
Teraz chce testowac ten sam zestaw na kazdej z tych stron

Do tej pory robilem tak, ze tworzylem 3 test plany (kazdy z tymi samymi testami) i kazdy testowalem na innej strone ABC
Ale jesli np test 1 oblewam na stronie A a potem test1 jest pozytywny na stronie B to przy story status wyswiela sie na zielono, ze story jest OK. Inaczej mowiac - Jira wychwytuje tylko ostatnia egzekucje i na niej opiera decyzje czy story jest OK czy Not OK.
Chcialbym, zeby Jira rozrozniala strone na ktorej test plan byl sprawdzony.

1. Widzialem jakies pole 'Environment' ktore wydaje mi sie, ze moze rozwiazac moj problem - czy ktos z Was uzywal tego kiedys? albo czy mozna to jakos inaczej zaimplementowac?
2. Strasznie ciezko znalezc angielskie odpowiedniki slow w polskim jezyku, przepraszam za moje tlumaczenia :P

#testowanieoprogramowania #jira #xray
  • 4
@Pojedynczy: nie utrudni, jedynie będziesz miał więcej klikania. Za to poprawne raportowanie. Bo jeśli test na envA masz passed, a na envB masz blocked, to musisz to w taki sposób pokazać. Pogadaj z kimś kto zarządza jirą w firmie, prędzej ci podpowie niż my na mirko, bo jej zwyczajnie nie widzieliśmy, a jak wiadomo, każda może wyglądać inaczej.