Wpis z mikrobloga

@husky83: Ja też teraz na wyborach pierwszy raz byłam w jakimkolwiek budynku szkoły, bo się przeprowadziłam do nowego domu, wcześniej jak głosowałam to albo w Katowicach albo w Warszawie i zawsze lokale wyborcze były akurat w instytucjach innego typu (szkoła wyższa, dom kultury, biblioteka publiczna)
Tzn. bywałam w nowobudowanych halach sportowych przy szkołach z powodów zawodowych, ale to się chyba nie liczy.
  • Odpowiedz
@husky83:

Farba na ścianach zapewne też nowa...

#!$%@?, widać że włodarze inwestują w innowację pełną parą. Może nawet jutro dokupią krzesła. Jestem w szoku.
  • Odpowiedz
@marw007: A co się miało zmienić na korytarzu? Ponadczasowe lastryko i ponadczasowa lamperia oraz ponadczasowe oprawy świetlówek. Nie ma tu nic do poprawiania ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marw007: Ale wiesz że ważniejsze jest jak szkoła uczy niż to, jak wygląda? Co z tego że szkoła wygląda jak kolonia SpaceX na Marsie, jak kadra jest słaba i nic dziecka nie nauczy?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Zeugma wiem. Ale co to ma wspólnego z tym, że wygląda jak 30 lat temu. Ja nie oceniam kadry nauczycielskiej ani jakości kształcenia tylko wygląd szkoły.
  • Odpowiedz
@marw007: No ale ja się pytam co to ma do rzeczy że wygląda jak 30 lat temu? Zbudowali 30 lat temu to wygląda. Sufit nie przecieka, okna wymienione to ciepło nie ucieka, czysto jest. Nie wiem czego jeszcze wymagać od korytarza szkolnego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Zeugma to jest miejsce dla dzieci. Możnaby wymagać żeby nie wyglądało to jak umieralnia albo szpital. Można pomyśleć żeby było tam przyjemniej dla dzieciaków które dopiero zaczynają szkołę. Możnaby wypierdzielic te stare kanciaste grzejniki, metalowe 50 kilogramowe drzwi (inne zdjęcie) zamienić na coś lżejszego. Mogliby wymienić te świetlówki psujące dzieciom wzrok. Antypoślizgowe posadzki. Świat poszedł na przód!
  • Odpowiedz
@marw007: No kurczę wszystko "można by", tylko nie ma za co. Oświata to wieczne przeciąganie z krótkiej kołdry i masa pasjonatów pracujących za psie pieniądze. Myślę że jeśli jest wybór między wydaniem pieniędzy na pomoce dydaktyczne a wymianę grzejników "bo brzydkie", to nikt się długo nie zastanawia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Zeugma i w tym problem. Miasto zamiast dofinansować szkoły to robi jakieś dziwaczne inwestycje. Uważam, że dzieciaki powinny chodzić do przyjaznych szkół a nie reliktów PRL.
  • Odpowiedz
@marw007: Wszystko w twoich rękach, mam nadzieję że głosowałeś na ludzi którzy chcą zwiększyć nakłady na oświatę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie weź deski, zbij i pomaluj osłony na te grzejniki. Bo narzekać to każdy potrafi.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Zeugma od narzekania wszytko się zaczyna ;) W zeszłym roku wyremontowaliśmy dzieciakom sale w przedszkolu. Przecież nie mogę wszystkiego robić sam ;)
  • Odpowiedz