Wpis z mikrobloga

Statystyczny Polak ma: zainteresowania, solidne źródło dochodu. Dodatkowo umie nawiązać dyskusje na każdy temat
Statystyczna #p0lka ma przeciętną (jak nie gorzej) urodę na tle europejskim oraz 5 iq. Ani z taką nie porozmawiasz. Niezdolna do uczuć wyższych. Zwykły worek na spermę. Co się dla niej liczy? Zawartość portfela + wygląd zewnętrzny.
Jako Polak wstyd mi za Polki

Pobierz
źródło: comment_5ZWIkAzyz4qFOxtFnfy5UhNNkSNR3648.jpg
  • 31
@papiesh: Tak bardzo to,

Jak jeszcze ruchałem rekreacyjnie p0lki zawsze największą radochę sprawiało mi obserwowanie jak wielkimi są materialistkami. Nigdy nie liczyło się kim jesteś albo czy masz coś ciekawego do powiedzenia. Zawsze od pierwszych milisekund p0lka próbowała oszacować twoją wartość finansową i wyliczyć ile będzie w stanie się nachapać.

Po kilku minutach zawsze rozmowa schodziła na pytania typu:

- gdzie studiowałeś (czy masz dobry zawód, który pozwoli mi się nachapać)
@anyvu: To nie jest jakaś prywatna opinia tylko obiektywny fakt. Polska ma jeden z najniższych wskaźników aktywności zawodowej wśród kobiet w UE. W Polsce pracuje albo szuka pracy tylko 55% kobiet (dla porównania w Szwecji ponad 80%). Pozostałe 45% po prostu żyje na koszt partnera albo rodziców. Przeciętna p0lka już od małej dziewczynki jest uczona, że to facet będzie ją utrzymywał i za nią pracował.
@andriankowalski11: weź nie #!$%@? z łasku swojej.

Wskaźnik aktywności zawodowej Polaków (czyli stosunek pracujących i szukających pracy do populacji w wieku powyżej 15 lat) obniżył się w pierwszym kwartale do zaledwie 56 proc., i był najniższy od prawie 3 lat.
@Lils: No ale tak jak pisałem wyżej: można wyciągnąć z kontekstu czy ktoś pyta Cię gdzie pracujesz, bo go to autentycznie interesuje. Czy chce po prostu oszacować Twoje zarobki albo status społeczny.

A co do ciekawości pracy to imo jest to bardzo względne. Ja uwielbiam to co robię zawodowo (IT+ pośrednictwo w międzynarodowym handlu, a więc też troszkę ekonomia) ale dla większości kobiet wydaje się to średnio ciekawe :)

Z drugiej
@Fafnucek: Pomyśl się dwa razy zanim coś napiszesz:

1. Brak linka do źródła.
2. Każde badanie aktywności zawodowej ma podział na płci i wiek.
3. 56% aktywności dla całej populacji może być równie dobrze wypadkową 67% pracujących mężczyzn i 45% kobiet, albo jakiejś innej proporcji.
4. Jaka metodologia i kto robił badania? Eurostat? Urząd Pracy? BAEL? Z doświadczenia wiem, że eurostat powinien być najlepszy, dane UP można wyrzucić do śmieci, a