Wpis z mikrobloga

Będzie już ponad 5 miesięcy jak jestem w #chiny, więc mogę trochę napisać dla kogo Chiny są dobrym pomysłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Chinach odnajdziesz się jeśli

- Nie przeszkadza Ci, że ludzie śmierdzą, bo tak, Chińczyki średnio dbają o czystość ale czego oczekiwać od ludzi, którym wystarczy dziura w ziemi albo cichy zakątek na ulicy xD

- Palisz wszędzie. Na ulicy, w parku, w restauracji, u lekarza, w sklepie podczas zakupów

- Jeśli lubisz jeść wśród dymu z papierosów, latających i biegających karaluchów, rzygających chińczyków ( zazwyczaj piątek lub sobota w inne dni jest spokojnie), plujących chińczyków, czy to na stół czy na podłogę. Krzyczących, drących mordę chińczyków, to tak chiny mają super jedzenie.

- Jeśli akurat musisz iść do łazienki i zazwyczaj musisz przejść przez lub obok kuchni i widzisz jak kucharz wychodzi z łazienki nie myjąc rąk po czym odpala papierosa (jeśli akurat nie palił podczas sikania xD) i siada do obierania ziemniaków

- Jeśli wychodząc z restauracji lubisz mieć lepszy kontakt z podłożem czyt. twoje buty kleją się od wszystkiego co Chińczycy wypluli na ziemię lub wyrzucili xD

- Jeśli lubisz być w centrum uwagi. Wszyscy Cię znają, wiedzą gdzie mieszkasz co robisz i ile zarabiasz.
Na Halloween 3 grupy dzieci przyszły tylko do mnie xD a jak wchodzę do windy to często sami mi wciskają moje piętro.
Wychodząc najlepiej dodaj wszystkich z okolicy na wechat (taki chiński whatsapp) i zrób sobie z nimi zdjęcia.
Jeśli akurat się nie śpieszysz a w sklepie jedzą obiad i piją wódkę to Cię zaproszą i poczęstują wszystkim. Oczywiście na koniec robiąc sobie z Tobą zdjęcie xD

- Jeśli nie przeszkadza Ci, że nikt nie mówi po angielsku, i nawet wtedy kiedy im mówisz po Chińsku że nie rozumiesz i że nie mówisz po Chińsku to i tak będą z Tobą gadali. Rekordzista rozmawiał sam ze sobą 40min w taxówce xD

- Jeśli nie cenisz swojej prywatności tj. chcesz zrobić Titta #pdk to czasami nie znajdziesz kabiny tylko 20 dziur w ziemi obok siebie i tak sobie siedzicie każdy obok siebie xD

- Jeśli nie przeszkadza Ci, że chińczycy nie myją rąk

- Jeśli nie przeszkadza Ci chińska głupota i wiesz, że w autobusie zanim wysiądziesz musisz stoczyć bitwę z 30 osobnikami, którzy nie przesuną się nawet o krok, żeby Ci to ułatwić a jak już przebijesz się do wyjścia to sorry ale już 20 Chińczyków zdążyło wsiąść więc ponawiasz bitwę o wyjście na swoim przystanku xD

- Jeśli nie przeszkadza Ci, że prąd, woda czy gaz mogą się skończyć w połowie prysznica o 21 a zapłacić będziesz mógł następnego dnia od 9. Ja mam akurat szczęście bo moja administracja osiedla jest w bloku obok. Mój kolega musi jechać 3km żeby zapłacić rachunki. Ale co z tego, że zapłacisz i wrócisz do domu z nadzieją, że się szybko wykąpiesz skoro i tak musisz czekać na PANA z administracji, który przyjedzie (zazwyczaj pojawia się w ciągu godziny, ale jeśli jadąc do Ciebie koledzy zaprosili go na wódkę to przyjedzie jutro i elo xD) i OSOBIŚĆIE włoży twoją kartę do licznika. Kiedyś zobiłem to sam to była straszna inba podobno xD xD

- Jeśli lubisz iść #!$%@? środkiem ulicy i trzymasz w ręku zamknięte piwo i już myślisz jak je sobie wypijesz na kacu następnego dnia to nic z tego. Jeśli zatrzymają Cię Chińczycy to pijesz z nimi, jeśli policja to musisz zaczekać chwilę, pogadać z nimi i dać im piwo, żeby Ci otworzyli xD

- Jeśli lubisz witać się z przypadkowymi osobami i machają do Ciebie wszystkie dzieci z okolicy i krzyczą HEEELLOOOOOŁŁŁ LAOSZY!!! ( Laoszy to nauczyciel, a że większość nauczycieli angielskiego jest biała to z automatu jesteś dla nich nauczycielem xD)

Starczy tego, jak sobie coś przypomnę to wrzucę jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podrozujzwykopem #pianochiny
  • 146
@kraszew: A byłeś kiedyś na prowincji? Słyszałem ploty, że Chińska wieś wygląda niewiele lepiej niż XIX wieczna Galicja.


Zhengzhou

Interior zawsze był w Chinach zacofany, Chińczycy z wybrzeża (np. Szanghaju) są nieco bardziej cywilizowani.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kraszew:

A jedno z pierwszych pytań to czy masz dziewczynę i czy masz wechata xD Póżniej pytają co robisz i ile zarabiasz. Generalnie nawet dla #przegryw poziom easy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Standardowy zestaw pytań w krajach 3. świata. Do tego dodaj mnie na Facebook/inne social media + selfie, które od tej pory będzie pokazywane na każdym zjeździe rodzinnym.
Zhengzhou


@nobrainer: Twój opis odnosi się do prowincji Henan.. myślę, że trochę za bardzo uogólniasz i w innych miastach będzie to wyglądało nieco inaczej. Szczególnie w Hong Hongu, Szanghaju, Kantonie, Makau czy Kunmingu.
@kraszew: chociaż byłem tam krócej niż 5 miesięcy to mogę sięw 100% zgodzić z tym co napisałeś. Dla mnie najgorsze były zapachy których jest wszędzie tak dużo, że zawsze się mieszają i nigdzie nie pachnie ładnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Co do czystości i higieny. Rok wymieszkany w Chinach. Wizyta na obiedzie znajomych na przedmieściu. Ludzie mieszkają w garażu (sic!). Idąc do toalety (która okazała się być też kuchnią) takie przykładowe foto strzeliłem jak się szamka gotowała.
Mimo wszystko tęsknię za tym krajem. Nigdzie lepiej Wam ego nie będzie łechtane( )
upiorny - Co do czystości i higieny. Rok wymieszkany w Chinach. Wizyta na obiedzie zn...

źródło: comment_6XPxRvEko5yDkuJ3RwGatbhis1G5e4xw.jpg

Pobierz