Wpis z mikrobloga

Cześć #katowice (ʘʘ)
Dostałem dość atrakcyjną ofertę pracy i rozważam relokacje z Krakowa właśnie do Katowic.
Jak sie żyje w tym mieście? (Smog to wiem, ale w Krakowie chyba gorszy ( ͡º ͜ʖ͡º)).
Bardziej chodzi mi o jakieś bary,puby,kina itp. Czy jest co robić, jak się już skończy harować na tego złodzieja :D
Czy komunikacja miejska jest spoko, czy lepiej samochodem jeździć.
Które dzielnice rozważać? Lokalizacja pracy z tego co patrzyłem to okolice Załęże/Dąb.
Dzięki za odp.
  • 19
Jak sie żyje w tym mieście


@badmike: super :3 najlepsze miasto

Bardziej chodzi mi o jakieś bary,puby,kina itp. Czy jest co robić


jest masa do roboty i miejsc do zwiedzania nie tylko w Katowicach ale i miastach ościennych

Czy komunikacja miejska jest spoko, czy lepiej samochodem jeździć.


dla mnie osobiście tylko i wyłącznie samochód, ale to też zależy gdzie będziesz pracował i gdzie mieszkał. Kraków jest samochodowym dramatem, Katowice przy Krakowie
Kurde, mieszkam na Załężu (ul. Marcina) blisko 11 miesięcy i dotychczas nie spotkało mnie nic złego prócz darcia japy w nocy, raz na miesiąc przez #!$%@? Sebka - czy to ja mam szczęście czy mieszkam w tej 'bezpieczniejszej' części? ( _)
@badmike: > Jak sie żyje w tym mieście?

W ostatnich 5 latach BARDZO dużo się zmieniło. I myślę że przez nast. 5 też również pójdzie wszystko do przodu.

Kato oczywiście, trochę gorsze niż Kraków.

Porównanie jest jedno. Wy macie Wisłę, my mamy Rawę.
I tak mniej więcej to wygląda na wszystkich płaszczyznach.

Miasto 2x gorsze od Krakowa, no niekiedy są mniejsze korki, więcej terenów zielonych i tańsze nieruchomości.

Słabe połączenie z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@badmike: no Załęże może być ciężka dzielnicą do mieszkania, tak jak kolega wyżej powiedzial, tam jest klimat starych Katowic czyli blokowego brudu i lat 90.

Z drugiej strony komunikację masz całkiem okej poza godzinami szczytu, a robić jestvtyle, że hoho. Oprócz Kato masz całą aglomeracje. Od opery w Bytomiu, przez NOSPR po Wiatrak czy Megaclub w Zabrzu jeśli chodzi o koncerty. Kluby raczej w Kato, najlepsze miejsca do picia są w
@Lemartez wolę nie zdradzać, branża: automatyka przemysłowa.

@Niedowiarek w takim razie raczej zrezygnuje z takiego Załęża (ʘʘ) chociaż w moich obecnych okolicach też dałoby sie zrobić takie zdjęcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@nama właściwie to jestem zmotoryzowany i nawet po Krakowie poruszam się w tym momencie autem. Skoro w Katowicach da sie jeździć to może faktycznie rozważę coś dalej. Do tej pory nauczony Krakowem
@badmike: komunikacja miejska jest całkiem OK, ale musisz się dopasować (miejsce zamieszkania + praca - posprawdzaj sobie na jakdojade.pl). Jeżeli miejsce pracy znajduje się w pobliżu dtś to licz się z korkami, non stop wypadki, zamknięty tunel pod rondem, masakra ;)

W Kato jest co robić, kopiujemy kulinarne pomysły z Wrocławia i miasto ożywa - co krok burgery, multitapy, galerie handlowe, park s 3 stawy, park śląski, zoo, stadion. Nie umrzesz
@badmike: automatyka brzmi jak Rockwell, przynajmniej do tej pory to był potentat jeżeli chodzi o takie rzeczy w Katowicach ale oni w okolicach francuskiej a tam różnie bywa z korkami
@badmike: Katowice Dąb to także nowe budynki biurowe obok kościoła - Silesia Business Park. Tak zwane tiramitsu. Jeżeli miałbyś tam pracować to zastanów się nad wynajęciem mieszkania na Tysiącleciu. Jest to duże osiedle i jego część sąsiaduje z dzielnicą Dąb. Do zalet Tysiąclecia moża zaliczyć sąsiedztwo parku chorzowskiego. Wady to problem z parkowaniem ale z drugiej strony ta bolączka dotyczy także innych dzielnic Katowic.
Fastboot - @badmike: Katowice Dąb to także nowe budynki biurowe obok kościoła - Siles...

źródło: comment_Av25dpjwphTk4eAzeXTIzKDJRPu1RkO9.jpg

Pobierz