Wpis z mikrobloga

To mój pierwszy dzień urlopu ojcowskiego, który wziąłem żeby opiekować się małym lvl3msc, bo żona ma firmę i nie przestała pracować na więcej niż 10 dni po porodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz ma w wuj dużo roboty i ja się zajmuje małym.
Jest godzina 17:12 on ma już 3 drzemkę z czego żadna z nich nie była dłuższa niż 20 minut. Usypianie to Ok 30 min ale jak nie zaśnie to jest afera.
Jaki ja jestem zajebiscie zmęczony XD jak do niego nie gadam to się czuje jak wyrodny ojciec co się nie zajmuje dzieckiem, a jak gadam tyle czasu i macham przed oczami słoniem to jestem padnięty XD
Dajcie plusa na zachętę i idę do niego bo już się kręci ( )
#dzieci #rodzicielstwo #poniedzialek #urlop #logikaniebieskichpaskow #dg bo gdyby żona była na etacie to bym spokojnie grał w kąkuter w pracbazie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tak działa wolny rynek XD
kam1l - To mój pierwszy dzień urlopu ojcowskiego, który wziąłem żeby opiekować się ma...

źródło: comment_XJyhbis5krkI7NZ0cRiqSzEfWMOocvjz.jpg

Pobierz
  • 82
@muak47: tatowy/ojcowski to to co teraz wziąłem, a tacierzyński mógłbym ale nie biorę bo żona nie musi płacić zusu i ma +1000 dodatkowo na małego, a ktoś pracować musi ( ͜͡ʖ ͡€)
@kam1l:
Mam takie poważne pytanie, bo choć dożyłem już sędziwego wieku to potomstwa nie posiadam. O co chodzi z tym "usypianiem" dzieci o którym wszyscy mówią? Wydaje mi się że dzieciak jak się zmęczy to sam zaśnie, szczególnie taki mały co nic innego nie robi tylko leży. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@smk666: właśnie nie, bo dzieci często nie potrafią rozkminić o co im chodzi. Co więcej, jeśli przegapisz moment kiedy możesz pomoc zasnąć to będzie tak zmęczone ze nie będzie mogło zasnąć ( ) wtedy czekasz aż padnie z krzykiem na ustach i zajebistym płaczem.
P.S.
Jak tak się zmęczysz dawaniem atencji dziecku i w ogóle masz ochotę chociaż te 20min odpocząć to przy pierwszej możliwej okazji
@kam1l: wszyscy moi trzej synowie najgorsze drzemy mieli właśnie w tym wieku. U nas trwało to zawsze kilka tygodni, ale jednak mijało :) trudny etap (jeden z wielu) w życiu młodego rodzica. Powodzenia!
@FenkSzui polecam nosidełka "lennylamb" prawdziwy gamechanger. Co prawda to jest dla trochę starszego niemowlaka, jak będzie samo trzymało główkę, ale komfort jest nie do opisania i dla ojca/matki i dla dziecka. Moja żona wniebowzięta i mi też się zdarzyło go w tym usypiać i potwierdzam, ciężar się tak rozkłada że prawie dzieciaka nie czuć, pomimo że mamy kawał chłopa.