Wpis z mikrobloga

#metal #behemoth #deathmetal #blackmetal #muzyka #polskimetal #brutalassault

Fanem Behemotha jestem już od dawien dawna, ale ostatnio zaczęło mi coraz bardziej przeszkadzać nadmierne udzielanie się na portalach społecznościowych Nergala. I automatycznie cały zespół tak jakby tracił przez to wiarygodność. Głupie to myślenie, ale cóż. Zapewne wszyscy pamiętają zespół z lat Zośki, Thelemy i Sataniki co zostało nawet udokumentowane na DVD Crush.Fukk.Create. Requiem for Generation Armageddon. Piękne pijackie czasy. No, ale jak to z wiekiem człowiek staje się bardziej poważny i odpowiedzialny. Tak w sumie stało się z tym zespołem. Na przestrzeni tych lat zespół zaliczył tak niesamowity progres co można na przykład zobaczyć na występie na Brutal Assault jak i na dwóch ostatnich płytach. Wyrobili swój styl po którym można ich od razu rozpoznać.

Ludzie odpowiedzialni za dźwięk w tych koncertówkach powinni być obsypani złotem, pewnie nie tylko ja tak myślę. Ale o co w tym wpisie? Chodzi to to, że Behemoth grając koncerty robi od kilku dobrych lat show, coś co na przykład panowie z zespołu Rammstein mają opanowane do perfekcji.Gdy zaczęli to "wdrażać" na koncertach trochę mi się to nie podobało, nie byli już trv (dla niektórych nigdy nie byli, ale można ich wtedy zapytać jak ten hiphopowiec z idola "a pan śpiewa w ogóle?) Takie coś musiało się przegryźć jak sałatka jarzynowa na święta. I jak tak patrzę na ich koncerty (na przykład na ten, który jest świetnie nagrany) to nie żałuje wydanych pieniędzy na ich koncerty, płyty i koszulki i zwracam honor. Kiedyś w jakimś randomowym wywiadzie Nergal odpowiadając na jakieś pytanie stwierdził, że chciałby by w przyszłości tak wyglądały koncerty Behemoth. No i stało się. Absolutnie światowa klasa z której możemy być tylko dumni.
pekas - #metal #behemoth #deathmetal #blackmetal #muzyka #polskimetal #brutalassault ...
  • 2