Wpis z mikrobloga

Wczorajszy #wypadek na s7 w #krakow

Kierowca BMW #!$%@?ł się na moście Wyszyńskiego w tył zwyżki, która montowała iluminacje. Zgon w szpitalu, niedługo po wypadku. Jak widać na nagraniu, zarejestrowanym niedługo przed zdarzeniem, to oślepiające słońce było powodem, przez który kierowca nie dostrzegł przeszkody (inb4: że prędkość).

Nagranie: https://youtu.be/8JMZEqW4goQ?t=25 (od 25 sekundy)
Pobierz
źródło: comment_QjXmDirqf2iJJGUE6yGu2YvWsQrdarr4.jpg
  • 46
@Turbator: są okulary z filtrem polaryzacyjnym. Są trzy pasy, a nie tylko lewy lewy lewy. No i pytanie czy jechał zgodnie z przepisami? Nie wiem, wydaje mi się ze oni tam stali długo i inni kierowcy widzieli i nie wjechali w zwyżkę. Najlepiej zwalić na słońce. Aczkolwiek oznaczenie oczywiście wcześniej powinno być.
Edit: stoi wcześniej auto z sygnałem świetlnym wiec oznaczenie jest.
@skorpion666: @Turbator: Koledzy, nie wyzywamy się, dyskutujemy.

Słońce, ekspresówka, może typ miał zły dzień i się zamyślił i nieszczęście gotowe, mógł to być każdy z nas. Okulary polaryzujące pomogłyby na słońce, nie pomogłyby na zamyślenie się. Nie wiemy co było jednoznaczną przyczyną.

Traktuję ten wpis i nagranie jako przestroga, żeby podwójnie uważać w takich warunkach, bo aura na filmiku dawała złudne wrażenie dobrych warunków na drodze.
Znawcą nie jestem, linijki
@metaxy: Jak słusznie zauważyłeś - to wrażenie ;-)

@MeAndI - "mógł to być każdy z nas. " - to jest właśnie meritum. Nie, to nie mógłby być każdy z nas. Tzn. mógłbym być ja, mógłbyś być Ty - ale na pewno nie tacy goście od okularów polaryzacyjnych. Oni nigdy nie popełniają błędów, oni zawsze dostosowują prędkość, oni zawsze mają nieograniczoną wyobraźnie, oni zawsze wiedzą ile jechał kierowca, zawsze wiedzą
oni nie stoja na poboczu na drodze z dwoma pasami i to dwukierunkowymi, tylko na drodze, gdzie sie #!$%@? i to na skrajnym lewym pasie, gdzie sie jedzie najszybciej
@Turbator: miałem dwa wypadki jeden skończył się kasacja, drugi z mojej winy zagapiłem się i nie wyhamowalem. Zdarza się każdemu. Ale Ty zachowujesz się jak #!$%@? debil, i moim zdaniem gość coś musiał #!$%@?. Albo #!$%@? bo miał potężna moc w sportowym bolidzie albo pisał smsa. W prawdziwym świecie nie jest jak w grach kolego ze coś stoi na ulicy i wszyscy się w to wpiedola. Ofiara jest jedna, czemu gość