Wpis z mikrobloga

@EstebaN1: @idzpanwuj: @GrindujTopy: co za bieda umysłowa, zamiast jak ludzie zglosic na policję/straż miejską to się cieszą polskie zwierzęta, że moga zniszczyć cudza rzecz i jeszcze myślą, że są usprawiedliwieni, bo ktoś zastawił drogę. pluje na was i życzę żeby wam tez tacy jak wy skakali po autach i rysowali kluczami. W tym kraju nigdy nie będzie lepiej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@oba-manigger Ostatnio zmieniły się przepisy więc SM nie musi być na miejscu by potwierdzić źle zapakowane samochody. Teraz wystarczy, że wyślę im to zdjęcie na e-mail a w nim napisz gdzie to się stało i dokładną godzinę zrobienia zdjęcia. Po jakimś tygodniu odezwą się byś się do nich zgłosił w charakterze świadka, co zajmie chyba z 10 minut i w ten sposób powinni dostać mamndat.
co za bieda umysłowa, zamiast jak ludzie zglosic na policję/straż miejską to się cieszą polskie zwierzęta, że moga zniszczyć cudza rzecz i jeszcze myślą, że są usprawiedliwieni, bo ktoś zastawił drogę. pluje na was i życzę żeby wam tez tacy jak wy skakali po autach i rysowali kluczami. W tym kraju nigdy nie będzie lepiej ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@krajzega: Odkąd dostałem mandat bo w podobnej sytuacji
@oba-manigger: wcale po lewej stronie nie ma miejsca xD ale robienie problemu tam gdzie go nie ma najlepsze xD aczkolwiek takie sytuację nie powinny mieć miejsca i zamiast narzekać na wykopie może lepiej zgłosić to służbom?
@krajzega: Nie przyjdzie pocztą, bo mandaty muszą być wręczane osobiście (za wyjątkiem zdjęć z fotoradarów – dlatego z kwitami dostajesz pismo o wskazanie sprawcy). Co najwyżej można zrobić zdjęcie, zadzwonić na policję i złożyć im zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Wtedy bagiety spisują notatkę i jak im się chce, to pchają sprawę do przodu. Kończy się zaoczną sprawą w sądzie i ewentualną grzywną.
oczywiście że tak ,takie niepisane prawo ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co, lubisz zastawiać chodniki i ktoś ci przerysował auto? ojojoj jak mi przykro


@Dolan: Za to za przejście na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną lub przejście przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym powinno się łamać nogi - też takie niepisane prawo ulicy...
O ile są do tego inne mechanizmy, nigdy
Parkowanie na chodniku pojazdem samochodowym dozwolone jest w określonych przypadkach: na danym odcinku nie może obowiązywać zakaz zatrzymania albo postoju, a szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych ma być nie mniejsza niż 1,5 m. Pojazd nie może utrudniać przejścia pieszym po chodniku (Art. 47. ustawy Prawo o ruchu drogowym).
@oba-manigger O jak ja znam ten ból. Ja mam podwójny wózek, na mojej ulicy są wysokie krawężniki i pełno baranów parkujacych na chodniku tak, że zostaje z 50cm. "Spacer" wygląda tak, że wjeżdżamy i zjeżdżamy to na chodnik to na ulicę, wózek + dzieciory jakieś 30kg. I tylko się modlę, żeby nas jakiś samochód w końcu nie pierdzielnął podczas tego chorego slalomu. Wzywana SM i Policja daje z reguły pouczenia. "Szkoda szczempić