Wpis z mikrobloga

@mlodszy_szaman_hordy: Tak, tak, wiem to taka metafora z tą modlitwą i modlitwa o z zdrowie czy deszcz ma na celu poprawienie relacji z niewidzialnym bytem a nie uzyskanie zdrowia czy sprowadzenie deszczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro jest mądrzejszy jaki sens ma modlitwa w różnych intencjach?
  • Odpowiedz
najbardziej irracjonalne jest wymyślanie głupot by uciec od prostego pytania. Albo wierzysz w czary, albo wielkiego czarodzieja nie ma.


@dingi_dong: Napisał typek avatarem z flagą, która zawiera symbol religijny xD

Swoją drogą: dobrze wiedzieć, że polski ateizm czerpie garściami ze zbrodniczego ZSRR.
  • Odpowiedz
@cuntbrah: Dowodem jest samo to, ze nikt nie ma dowodow na to, ze istnieje. Jezeli nie masz dowodow na przestepstwo, to nie udowodnisz mi, ze takowe mialo miejsce. Tak dla porownania.
  • Odpowiedz
@cuntbrah: Nie da się udowodnić, że coś nie istnieje. Dlatego ciężar dowodu leży na twierdzącym, ze coś istnieje
Dodatkowo. Mylisz "wiara, że nie ma" z "niewiara, że jest". To nie to samo.

@animelover_97: A co mają moje komentarze do pytania w bieżącym wątku ?? XD Nie umiesz odpowiedzieć, czy boisz się, że z odpowiedzi wyniknie, że z logiką jesteś na bakier ?? XD
  • Odpowiedz
@animelover_97:

przekonanie o tym że Boga nie ma jest równie irracjonalne jak przekonanie iż Bóg istnieje, IMO

nie mam swojego stanowiska w tej sprawie?


Z logiką, to Ty zdecydowanie jesteś na bakier XD
  • Odpowiedz
W przeddzień rzekomej rocznicy narodzin Jezusa przypominam, że Boga nie ma.


@Majk_: Sowietów nie ma i nawet loty w kosmos im nie pomogły.

No ale czerwonych ateistów i tęczowych ateistów łączy bardzo ważna więź, obie te grupy walczą z religiami, bo chcą bez przeszkód rozprzestrzeniać swoją propagandę, w czym religia mocno przeszkadza.
  • Odpowiedz
Sowietów już nie ma a Boga nigdy nie było ¯_(ツ)_/¯


@PolacoEsMasGrandeRobaco: w jakimś sensie Bóg istnieje na pewno. Ot choćby Bóg jako pojęcie ideowe.

No i z tą ideą Boga walczą ideolodzy tacy jak OP,widzący w idei Boga konkurencję dla swojej ideologii, o której niezbyt lubią mówić wprost, licząc że ludzie po odwróceniu się od Boga sami przejdą na ich stronę.

Gdyby Boga nie było w żadnej postaci, nawet ideowej, to
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: Podziwiam za wykręcanie logiki cumplu.

Ja wiem że obrona tak absurdalnego konstruktu jak religia abrahamiczna jest w obenych czasach zwyczajnie niemożliwa i całkowicie rozumiem czemu nawet nie próbujesz tego robić uciekając w "pojęcie ideowe" którego istnienia nikt nie neguje. Bardzo tani chwyt retoryczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dingi_dong: Oczywiście że nie, dlatego wrzucanie do avka flagi izraeala i pisanie jakiś głupot o religii (mając oczywiście na myśli tylko KK) nawet nie jest hipokryzją, jest obnażeniem twojej niepełnosprawności umysłowej. Leć pionku na czarną, do reszty z IQ poniżej krzesła.
  • Odpowiedz