Wpis z mikrobloga

Cześć nikotynowe Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z okazji #postanowienianoworoczne rzucam palenie ponownie. Miałem zacząć od początku stycznia ale okoliczności nie sprzyjały.

W tym wpisie relacjonowałem postępy po poprzedniej próbie, nie paliłem 8 miesięcy, do sierpnia.

W tym czasie pieniądze, które bym przepalił odkładałem do specjalnego pudełka i nazbierało się ponad 3000 zł.

To jest dobra motywacja jeżeli się te zaoszczędzone na papierosach środki odkłada i widzi jaka zbiera się kwota.

Przy wcześniejszych próbach kiedy miałem świadomość oszczędności ale wydawałem na co innego to aż tak dobrze nie działało jak widoczna gołym okiem kupka gotówki.

Motywacja zdrowotna jest dla mnie niestety jakoś mniej skuteczna niż finansowa ale też na plus.

Co do powrotu do palenia to zrobiłem to świadomie, miałem ochotę znów popalić chociaż nie planowałem, że potrwa to kilka miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale teraz mam ochotę znów przestać na dłuższy czas, może nawet na rok a może dojrzeję do tego żeby rzucić na zawsze.

Tradycyjnie kolejne rozstanie z nałogiem wspomagam tabexem, który zwalcza głód nikotynowy praktycznie od pierwszej tabletki. To to samo co desmoxan tylko tańsze - ok 40 zł. Cytyzyna w tym leku jest zbudowana chemicznie podobnie do nikotyny dzieki temu organizm sie jej nie domaga i blokuje receptory nikotynowe przez co papierosy kompletnie nie smakują.

Jeżeli ktoś nie próbował a szuka skutecznego sposobu to polecam. Na początku warto się nie denerwować i unikać otoczenia osób palących. Do tego trochę silnej woli i chęci i sukces murowany.

Jedyny skutek uboczny tabexu, który zaobserwowałem to bardzo realistyczne i bogate w fabułe sny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to tyle. Dam znać za jakiś czas jak idzie. Pozdro i z fartem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#palenie #fajki #nikotyna #papierosy #rzucampalenie #tabex #desmoxan #nalogi #pieniadze #finanse #oszczedzanie #rzucajpaleniezwykopem #zdrowie #chwalesie
Ksemidesdelos - Cześć nikotynowe Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z okazji #postanowienianowor...

źródło: comment_RyEjpRYHaw61AXbRYmw4AvVJO901SFWv.jpg

Pobierz
  • 23
@lirykaslabegozawodnika: ja też przepalałem dlatego kilka razy nie udało mi się rzucić, kluczem jest nie popalać w ogóle, zero, nawet jednego papierosa w trakcie kuracji a najlepiej nawet nie zaciągać się biernie, unikać osób które palą

A jak na Ciebie nie działa to zrób przerwę kilka miesięcy i bedzie dzialało normalnie, ulotka mówi o pół roku odstępu miedzy kolejną próbą z tabexem