Wpis z mikrobloga

https://gazetawroclawska.pl/chca-uratowac-park-na-kepie-mieszczanskiej-i-utrudnic-zycie-deweloperom/ar/13803859#wiadomosci
Nie dość, że z artykułu nic nie wynika to znowu widzę, że jak ktoś już kupił tam mieszkanie to będzie bronić jak lew tego kawałka zieleni, bo przecież mówili, że park będzie. Od kiedy pamiętam to AMW mówiło, że sprzedaje całość pod bloki i cieszyli się ludzie, że wreszcie będzie jakiś teren pod zabudowę w centrum miasta a nie na #jagodno czy Zalesie. Przeciez to jest po prostu kpina. Zaczyna się to samo co z Wysoką i obroną przed obwodnicą.

Jeszcze kolejny genialny pomysł, żeby budować tylko jak przystanek MPK jest 250 metrów od inwestycji. Przecież w takim wypadku to wiele inwestycji we Wro nie miałoby szans w ogóle wystartować.
#wroclaw
  • 9
@Darth_Gohan: o właśnie miałem to wkleić, dobrze że zdążyli zabudować Kępę, bo nadal by straszyła barakami i pawilonami blisko centrum:

Radni Koalicji Obywatelskiej chcą zaostrzyć przepisy umożliwiające budowanie mieszkań na dawnych terenach wojskowych, kolejowych czy przemysłowych. To pomysł na uratowanie przed deweloperami terenu dawnej jednostki wojskowej na Kępie Mieszczańskiej, gdzie miałby powstać park.


Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/chca-uratowac-park-na-kepie-mieszczanskiej-i-utrudnic-zycie-deweloperom/ar/13803859#wiadomosci
@Darth_Gohan: Typowi społecznicy są typowi - akurat przekształcanie terenów przemysłowych na mieszkaniówkę to jedyny sensowny sposób na nie rozlewanie się miasta oraz redukację problemów komunikacyjnych. Niestety społecznicy to ten sam typ co komentatorzy na FB, którzy piszą komentarze odnośnie nowych inwestycji by wybudowali park a nie biurowce` xD.
@Bratkello: Nic nie mam do społeczników. Niech pilnują władzy i patrzą jej na ręce. Ale to co odjaniepawla się to zero zrozumienia dla takich tłuków.

Jak dla mnie to powinni w końcu ogarnąć i te pieprzone ogórdki działkowe w centrum miasta przekształcić w otwarte tereny zielone, a ludziom dać działki pod miastem niech tam się zamykają. A nie... ogromny teren Stalowa/Oporowska chociażby stoi i dziadki sobie tam jezdzą. Tam zrobić park.
@Darth_Gohan: Akurat chciałem tam kupić mieszkanie ze 3 lata temu, wszyscy deweloperzy mówili, że na tych terenach będzie park/tereny zielone (wtedy było boisko i nieużytki, nie wiem jak teraz). Na planie zagospodarowania teren przeznaczony pod zieleń. Szczerze to się nie dziwie że bronią powstania tam parku. To troche inna sprawa niż z Wysoką.
@Darth_Gohan Właśnie w tym sęk że w miejscu o które się rozchodzi nigdy nie miało być bloków.

To nie jest sytuacja że ludzie kupują mieszkania koło strzelnicy/toru/lotniska a później narzekają na hałas. Tam zawsze miały być tereny zielone, tak jest wpisane w MPZP.

I w planach się nic nie zmieniło, tylko latem weszła ustawa (tzw. lex deweloper) która jeżeli ktoś jest odpowiednio zmotywowaly pozwala całkowicie olać MPZP i budować bloki wszędzie.

Tu