Wpis z mikrobloga

Wymieniłem świece miesiąc temu w moim 1.8t na ngk pfr7q dzień później padła cewka. Od 2 tygodni zaczął szarpać na początku nieznacznie teraz praktycznie przy każdym głębszym wciśnięciu gazu, problem narastał stopniowo. Prawdopodobnie cewki, dzisiaj sprawdziłem świece i wyglądają ok tylko były słabo dokręcone- czy to mogło spowodować uszkodzenie cewek ? Wcześniejsze świece to bosch f5dp0r czyli nieco lepsze. Myślałem że to przypadek z tą padniętą cewką ale chyba nie i jutro odbieram nowe cewki trochę boje się je zakładać na te świece żeby mi znowu nie popaliło.
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody i #lpg bo pojazd wyposażony
  • 35
@Crow7422: Tak 225km z resztą pisaliśmy na pw w sprawie mego samochodu leon 1.8t :D. Szarpie i na gazie i na benzynie z tym, że na gazie znacznie bardziej. Poprawy brak :/ Vag wskazuje wypadanie zapłonu głównie na 3 i 4 chodź na 1 i 2 też coś potrafi wyskoczyć
@adiosk: @Crow7422: może tak być, może też być syf i świeca słabo się "minusuje" (w sensie słaby ma minus - możesz delikatnie kapnąć miedzią na gwint) - szczególnie jeśli była słabo dokręcona. Też pytanie jak słabo, bo jak gdzieś dmuchało... ;)
Aczkolwiek wątpię, żeby tak po prostu, przez zastosowanie tych świec cewki zdychały. Możesz sobie ustawić przerwę 0,7mm pod LPG. Jak nie zarzuca świec, masz wszystko dobrze ustawione to przejrzyj
@Crow7422: Planuje jutro założyć i tak stare świece one mają max 30k przebiegu wraz z cewkami chociaż cewki kupiłem 3 bo jedną miesiąc temu wymieniałem i zobaczę czy to na pewno to. To tak szybko by się stało po niecałym 1k km? 2 cewki jeszcze z fabryki i tam jest głównie problem. No i jeszcze czy te świece mogły się uszkodzić ? teraz chodzi o to czy mogę je odsprzedać z
@Odczuwam_Dysonans: Tych świec za bardzo nie sklepiesz, to platyny. Jak już się uda to z dużym ryzykiem ich uszkodzenia, bezpieczniej jest je odprzedać i wymienić na inne.
@adiosk: Wątpię że coś się im stało, może zamiast inwestować w cewki wsadź na próbę stare świece?
@Crow7422: Cewki już do mnie idą, a zamówiłem bo po przerzuceniu 4 cylindra z 2(na 2 jest świeża cewka beru zse 043) wypadania zapłonu na 4 cylindrze praktycznie brak a na 2 za to się pojawiło. Dlatego je kupiłem, ale spróbuję jeszcze na starych świecach najwyżej zwrócę cewki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crow7422: e tam, tam są normalnie elektrody (w sensie w normalnej orientacji), da się ustawić przerwę ;) ale może lepiej się nie bawić. W sumie świece wziął zmniejsze, więc niby lepiej przy takiej konfiguracji. No ale może to im się nie podoba? I jak cewki stare to się pewnie poddały.
@adiosk: spróbuj na starych, ale pewnie po prostu cewki zdechły, nie oszukujmy się ;) szczególnie że jedna zdechła wcześniej... Świece
@adiosk: Prawdopodobnie zdechły cewki po montażu bardziej wymagających świec. Większa przerwa zawsze przyspiesza ich zużycie, jeśli swoje już przeżyły to nie ma czemu się dziwić.
@Odczuwam_Dysonans: Wszystko się da, zwyczajnie tego nie zalecam. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Łatwo wtedy zostać bez świec, to niepotrzebne ryzyko dodatkowych kosztów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Crow7422: no ja w projektach z LPG czasem stosowałem combo zimniejsza świeca i - 0,1mm, ale czy na irydówkach mi się zdarzyło - nie pamiętam, pewnie tak, ale tak jak piszesz - nie ma co kombinować na siłę. Za to przy mocniejszych furach warto po wyjęciu z pudełka skontrolować przerwy szczelinomierzem, zdarzyło mi się zdziwić ;) przy dupowozach raczej nawet nie sprawdzam. Tutaj przeszedł z Boscha "piątek" na NGK "siódemki" z
@asymetryczny_: i serio nie chcialbys nawet najbiedniejszego pakietu od nich? lol
tam minimum co jest to 4 tloczki
nawet same klocki potrafia miec spora roznice w charakterystyce tarcie - temperatura

z reszta to tak jak powiedziec ze pirelli albo michelin robi slabe opony
@Tylko_noc: widzę że nie rozumiesz. nie chodzi mi o to że producenci robią shit, tylko o to że nie wsadzają cudów wianków czy innych kosmicznych badanych laboratoryjnie rozwiązań do zwykłych drogowych typu Seicento czy nawet Passat B5 czy inne A4. nawet sądzę że nie byłoby by to opłacalne. ma działać - niezawodnie i długo, ale nic po za tym.