Wpis z mikrobloga

skoro był taki szemrany, to dlaczego został wybrany na kolejną z rzędu kadencję, a nie siedział i tłumaczył się przed prokuratorem?


@Saper86: twierdzę że można być szemranym, popełniać przestępstwa ale jednocześnie nie zostać skazanym a wśród polityków jest to bardzo częste zjawisko

Bez dowodów gtfo


Coś w stylu nie ma dowodów na to że hitler wiedział o holokauście. Po prostu na niektóre rzeczy nie trzeba mieć papierka aby móc wyrażać swoje
twierdzę że można być szemranym, popełniać przestępstwa ale jednocześnie nie zostać skazanym a wśród polityków jest to bardzo częste zjawisko


@zap3tlony: pełna zgoda.

Coś w stylu nie ma dowodów na to że hitler wiedział o holokauście. Po prostu na niektóre rzeczy nie trzeba mieć papierka aby móc wyrażać swoje zdanie i to zdanie wcale nie musi być nieprawdziwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zap3tlony: Hitlera nie dało
@kontonr77: Jesteś w stu procentach pewien, że te rzeczy przeszły z inicjatywy Samoobrony? Pierwszą kadencję PISu była akurat wcale nie najgorsza i spokojnie do sukcesów doliczyłbym utworzenie CBA która o ile faktycznymi działaniami nie za bardzo przyczyniło się do zmniejszenia korpucji to jednak samo powstanie takiej agencji zadziałało na umysły co poniektórych, bo wskaźniki znacznie się od tego czasu poprawiły.

W to, że Samoobrona postulowała o zmiejszenie składek na rentę to
@Saper86: to czemu nie bazujesz na dowodach, tylko - jak mniemam - na postach gloryfikujących rządy prezydenta Adamowicza? Powtórzę to po raz kolejny, choć już dwa moje tego typu posty zostały usunięte - przejąłem się śmiercią prezydenta, uważam to za sytuację niedopuszczalną w cywilizowanym świecie i żal mi jego rodziny, ALE przestańmy zamykać oczy na to, co się za panem Adamowiczem ciągnęło. Nie udowodniono mu wiele, ale czy chociażby:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Prokuratura-Adamowicz-zatail-kolejne-180-tys-zl-n122622.html
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pawel-Adamowicz-poprawil-piec-oswiadczen-majatkowych-n123213.html
@OliverQueen: to trochę słabo, ponieważ dzięki rządom: wstąpiliśmy do NATO, UE (choć ostatnie lata w UE dla niektórych są kontrowersyjne), przeszliśmy okres hiperinflacji, dokonaliśmy prywatyzacji części nierentownych spółek i sporo sporo więcej
@randomdrop: przyszedłem tu z powodu Leppera, nie Adamowicza. O jednym mam zdanie, o drugim nie wiele mogę powiedzieć, poza tym, że z jakiegoś powodu ludzie wybierali go nieprzerwanie od 1998r. Skoro go wybierali, to najwidoczniej albo rządził dobrze, albo miał mniej za uszami niż mogli mieć inni na tym samym stanowisku - nie wnikam.
@Saper86: Odpowiedziałem nt. Adamowicza, bo napisałeś o nieprzerwanym jego rządzeniu.
W ostatnich wyborach wygrał, bo elektorat Wałęsy zagłosował przeciwko PiS, a nie za Adamowiczem.
Druga sprawa, to że większość zwykle jest głupsza od mniejszości, ale nie mi z demokracją dyskutować.
@reddml: Taguj #heheszki, bo ktoś weźmie to na poważnie

@Saper86: To może czas iść do lekarza. Od pamięci.


Kilka punktów:

- zlikwidowano podatek od spadków i darowizn

- zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych

- obniżono o ponad polowe składkę rentową,

- wprowadzono mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych.


@kontonr77: Oczywiści nie obniżając wydatków, przez co później
@gnomos: Ale ten tekst się wziął chyba z tych wszystkich oskarżeń, nie że na co dzień rzucał takie teksty, prawda?
Mam tu na myśli że śmieszkowaniem chciał odbić oskarżenia, które według niego był śmieszne.

Zresztą w dalszej części wypowiedzi skończył śmieszkować:
"natomiast no pewnie też może, bo nie każdemu można się oddać" czy jakoś tak

Więc ogólnie to #!$%@?, wyrwane z kontekstu