Wpis z mikrobloga

#help #edukacja #crowdfunding #czlowiekpomusz

Well.. wygrałam konkurs organizowany przez Massachusetts Institute of Technology, którego celem było wyłonienie ludków z całego świata, którzy pojadą sobie na obóz naukowy pracować nad problemami sztucznej inteligencji (tak w ogóle).
Ja nad nimi pracuję tutaj, lokalnie, m.in. przy współpracy nad interfejsami mózg-komputer.

Cieszę się totalnie, ale muszę szukać wsparcia. Niestety, ze swoich oszczędności uda mi się ogarnąć tylko bilety lotnicze i zamieszkanie. Udział w obozie MIT to koszt który trochę ściął mnie z nóg, ale zdecydowałam wczoraj, że ruszę z crowdfundingiem i zwyczajnie zwrócę się do ludków wokół z prośbą o pomoc.

Więc jeśli ktoś zechce pomóc, będę po stokroć wdzięczna. Zbiórka jest zweryfikowana i transparentna, a jeśli macie pytania to piszcie proszę – odpowiem możliwie szybko.


Link: https://polakpotrafi.pl/projekt/bootcamp-offtotokyo
  • 284
@Czerwonykaktus: Nie, nie zamierzam dodawać sobie, ale jeśli chciałbyś podważać moją pracę to chyba tylko merytorycznie, prawda? Napisałam o Scholarze nie z powodu pychy, absolutnie nie to było moją intencją. Miałam na myśli raczej to, że w akademickiej konwersacji są one po prostu „orężem” i służą do szukania potwierdzenia na swoje słowa, więc jak chcemy dyskutować to właśnie tak. To żaden personalny wybieg z mojej strony.
Nie czuję żeby brakowało mi
@archive: Wyjaśniłam to już w komentarzu wyżej.
@ataeB: Dzięki.:-)

@poison101:

Już odpowiadam. Nie łączyłabym AI i ML w jedno, dobrze wiemy że ML to po prostu zbiór metod statystycznych, ale nie całe AI. Za to w badaniach nad sztuczną inteligencją wyróżniamy kilka punktów widzenia, z których ją sobie badamy. Ja na przykład mam okazję pracować przy badaniach nad interakcją człowieka i chatbota, przy robotach społecznych również. Najwięcej czasu poświęcam
@hedviga: Niestety niewiele mi wyjaśniłaś.

Dostałaś się na płatny bootcamp. OK. Ale jest to bootcamp gdzie zdobywa się wiedzę biznesową, a Ty zbierasz pieniądze twierdząc że zdobędziesz tam wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji.

którego celem było wyłonienie ludków z całego świata, którzy pojadą sobie na obóz naukowy pracować nad problemami sztucznej inteligencji (tak w ogóle).


To nie jest prawda. Tutaj (https://www.fortech.ro/mit-global-entrepreneurship-bootcamp-2017/) relacja kogoś z poprzedniego roku.
@Shatter: Już tłumaczę o co chodzi z dwoma kierunkami. Badam mózgi i procesy poznawcze. Moim zdaniem są to zagadnienia wymagające kilku płaszczyzn wyjaśniania – neurobiologia, psychologia i takie tam. Ja wybrałam w tym celu neuroinformatykę (krótko mówiąc: poziom obliczeniowy wyjaśnienia) i kognitywistykę (jeszcze krócej: możliwie holistyczne/systemowe wyjaśnienie zagadnień). Wzięłam te dwie perspektywy, ponieważ razem dają one dobry ogląd na sprawę.

Przykładowo: interfejs mózg-komputer. Wiedza z psychologii i kogni pozwoli mi mniej