Wpis z mikrobloga

Co te madki na forach to ja nawet nie ¯\_(ツ)_/¯
Staramy się z partnerką o dziecko. Gdzieś usłyszeliśmy o paskach owulacyjnych, że można sprawdzić kiedy będzie owulacja, że będzie łatwiej, więc szukamy na forach. Kilkadziesiąt wątków. Ktoś zadaje pytanie jak inne oceniają ich skuteczność, czy działają, jak interpretować wyniki. I w każdym wątku kilkadziesiąt odpowiedzi nie na temat.
"Ja nie musiałam stosować bo zaszłam za pierwszym razem hihihi"
"Ja nie planowałam, więc nie stosowałam"
"Mi się udało zajść z moim mężem w drugim miesiącu i współczuję tym co nie mogą i muszą stosować"
...
Ja #!$%@?ę, madki chyba nie mają co robić w domu tylko piszą, żeby pisać. Albo po to, żeby poczuć się lepszymi, że im się udało szybko zajść w ciążę.
#!$%@?, na forach motoryzacyjnych jak pytam o problemy z turbiną to nikt nie pisze, że współczuje, ale turbina w jego passacie działa jak nowa tylko odpowiada na zadane pytanie.

#rozowepaski #logikarozowychpaskow #madki
  • 72
  • Odpowiedz
@Przemow: Albo zapytaj sie na forum audio o dobre sluchawki albo kolumny i jakis wzmacniacz do tego. Zaraz pada mityczne "a co to znaczy ze dla ciebie cos jest dobre". No #!$%@? chyba wiadomo ze ma fajnie grac. "Ale co to znaczy fajnie - precyzyjnie analitycznie czy moze slodko efekciarsko? Szkola japonska, brytyjska czy skandynawska?" Co bys nie odpowiedzial i tak "bez odsluchu sie nie kupuje". No #!$%@? czy ludzkie uszy
  • Odpowiedz
@Przemow: jeśli mogę, to odpowiem merytorycznie xD jeśli kobieta ma regularne miesiączki to faktycznie te z apteki spoko - drogie, ale nie będzie to obciążający wydatek raz na miesiąc. Jeśli ma nieregularne to (poza wizyta u lekarza) jednak polecam te z allegro. Mi służyły do diagnostyki, sprawdzaliśmy, czy w ogole owulacja występuje, a przy cyklach po 50-70 dni to na aptecznych byśmy zbankrutowali xD i działają i te z allegro, porównywałam
  • Odpowiedz
@Przemow Polecam serdecznie grupy na fejsie madkowe ale bardziej tematyczne - np "nosimy dzieci pogaduchy" zrzeszająca ludzi noszących w chustach czy nosidlach albo grupa do pogaduch od Mataji. Tam siedzą osoby konkretne, nie ma tego całego spamu typu "ile ważył Wasz Brajanek jak miał 54 tygodnie" od matek na pełen etat.
  • Odpowiedz
  • 1
@Przemow tak samo na kazdym forum/blogu o przepisach na jedzenie, ktos zada pytanie, a idiotki nie potrafia odpowiedziec tylko stosuja takie gupio-mondre odpowiedzi "nie wiem, ale moja corka studiuje prawo"
  • Odpowiedz
@Przemow warto oczywiście znać swój organizm i wiedzieć kiedy ma się owulację, ale z tymi testami łatwo popaść w paranoję na zasadzie "mam owulacje, będziemy się kochać teraz, jutro i 21 i pojutrze o 22". A takie napinki w psychice zmniejszają szansę na zajście :)
  • Odpowiedz
@Przemow: fora dla kobiet to kopalnia raczyska. Mnie najbardziej trigeruja wypowiedzi typu
- czy można dziecku podać xyz? Czy xyz może mieć negatywny wpływ na zdrowie?
- ja podałam/robiłam , wiec tak, można, dziecko żyje.

No super, gratsy.
  • Odpowiedz
@Przemow weź ją z tych forów zabierz, bo dostaniecie raka oboje. Nie różowa zbada sobie poziom TSH, instaluje flo w telefonie, mierzy codziennie temperaturę (wystarczy w buzi, termometrem owulacyjnym za 11zl) i będzie na wykresie widać kiedy owulacja. A pozatym najlepiej co dwa dni działać, nie codziennie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Przemow: a nie prawda, kiedys szukalam jak usunac ryse z drzwi bo ktos nieostroznie otworzyl.
To 3 posty januszy jak oni to zabezpieczaja i ucza rodzine bezpiecznie otwierac.

Meh bardzo przyblizylo mnie to do rozwiazania problemu
  • Odpowiedz
@Przemow: Nie poradzisz, w przeciwieństwie do jakiś hobby, posiadanie waginalnego goblina (który, wiadomo, jest ósmym cudem świata) samo w sobie kwalifikuje do bycia specjalistą w materii rodzicielstwa. Zaczekaj aż tylko wasze młode się urodzi, to dopiero zacznie się festiwal rodziny i znajomych, których nawet byście o to nie posądzali xD

Co do sprawy pasków, szkoda kasy. Dają wynik jedynie w okienku kilku godzin. Więc jak luba np. spała podczas owulacji to
  • Odpowiedz
@Przemow: nie wiem na jakim forum pytałeś, bo pewnie na różowym ale 2-3 lata temu merytorycznie najlepsze było naszbocian.pl, jest zamknięte, ma aktywną moderację (nie taką wypokową).
Co najmniej kilka razy udało się komuś poczynić progres (chociażby ze znalezieniem przyczyny niepłodności), dzięki przykładowi innej osoby z forum, a nie intuicji lekarza.
  • Odpowiedz
  • 0
@pan_kran: dzięki Mireczku, tak pewnie zrobimy.

Swoją drogą zastanawia mnie po co madka, która już ma dziecko, nie musiała stosować pasków w ogóle wchodzi w ten temat i się wypowiada skoro jej to zupełnie nie dotyczy xD pozazdrościć im ilości wolnego czasu.
  • Odpowiedz