Wpis z mikrobloga

#warthunder
Cześć, bawię się w WT i mam kilka pytań. Niestety cały czas w głowie mam system badania pojazdów i szkolenie i przenoszenie załóg z WoTa. Od tego ostatniego chcę na chwilę odpocząć.

1. Badanie pojazdów i odkrywanie kolejnych pojazdów i er - całkiem jasne.
Gram jednym pojazdem ale mogę zaznaczyć inne i je badać a potem kupić.

2. Załoga
Werbuję załogę i przydzielam do pojazdu. Rozumiem, że pojazd muszę najpierw kupić i dlatego w opcjach wyboru mam ograniczoną liczbę maszyn do wyboru? Potem taką załogę mogę przenieść na inny pojazd? Ale np z myśliwca na inny, nowszy myśliwiec? Czy muszę taką załogę dodatkowo jakoś przeszkolić na dany pojazd.

3. Oznaczenia na ekranie.
"Główka" przy samolocie oznacza, że na danej maszynie jest załoga?
Taki prostokącik na dole ikony pojazdu. Rozwija się i pokazuje inne maszyny? O co komon?
Jak wybrać grupę pojazdów do misji. Główny + rezerwowe do misji.

Sorki za może laickie pytania ale nie znalazłem jednoznacznego manuala w tych kwestiach a część filmików na YT można o kant pooopy rozwalić

Z góry dziękuję
  • 11
@przemos_one: do jednego slota (czyli jednej załogi) możesz mieć dowolną ilość pojazdów co kosztuję dla każdego pojazdu jednorazowo jakąś ilość srebrnych lwów. Dodatkowo jak już masz pojazd w slocie to możesz załogę wyszkolić na experta co daje +3 do każdej umiejętności. A za złote orły lub za zdobywanie tym pojazdem expa możesz wyszkolić załogę na Ace co daje kolejne +2 do statów (+5 łącznie).
@KurzeJajko:
Super, dzięki za screeny z komentarzami.
Dobra, teraz kapuję o co chodzi z tymi załogami: załoga=slot.
I mając np 4 załogi to pod nie mogę podpiąć samoloty/pojazdy i z nich wybierać skład na bitwy: pojazd główny + rezerwa