Wpis z mikrobloga

Mam do kupienia BMW E39 530d 2001 z automatem za mniej niż 8k, przebieg spory (350k), ale w trasach, wszystko robione na bieżąco. Z jakimi kosztami utrzymania muszę się liczyć? To, że pali w mieście 9-10 l diesla chyba jest tylko jednym z potencjalnych problemów. Przebiegi, jakie mam zamiar robić to ok. 15 k rocznie, połowa w mieście. #bmw #e39 #kupautozmikro
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@onionspirit: Ta duży przebieg. Jak oryginalny to normaln. Ostatnio typ mi chciał sprzedać passata co na blacie miał prawie 700 tysięcy. Ja na Twoim miejscu pojechałbym na analizę spalin już będzie wiadomo w jakim mniej więcej stanie jest silnik
@Yinxol: czego nie czaisz połowę z 15k przebiegu (malutko) robi w mieście, gdzie trzylitrowy diesel pali dużo, zagrzewa się przez większość jazdy, przez co też niszczy, utrzymanie diesla opłaca się dopiero od pewnego przebiegu, bo możliwe jest, że trafi na zestaw obowiązkowy, czyli 2 z 3 wybierz sobie: turbo, wtryski, dwumasa/sprzęgło co jest dość kosztowne w porównaniu do wartości auta. Sorry, ale nie kupiłbym 3.0d żeby robić taki mały przebieg.
@onionspirit: widziałem dwie BMW z tym silnikiem, jedna przebieg około pół bańki, druga 750kkm. pancerny motor, obie jeździły perfekcyjnie i poza zużyciem wnętrza nie było czuć tego przebiegu. w stan licznika nie wierz bo 350kkm to miała ona 10 lat temu.
@onionspirit: Mam e39 530d z przebiegiem 270k w automacie od znajomego, czyli przebieg pewny. W srodku czysto niektore elementy jak nowe. Skrzynia i silnik dziala idealne. Dla tych aut 300k przebiegu to tyle co nic. Polecam, a w miescie pali 8.8 w mieszanym 7.8 na trasie nawet w 6 sie zmiesci. Jezdzi sie przyjemnie i wygodnie do tego 184KM to mila dynamika :)
Btw dalem 5,5k za auto świeżo po wymianie
@onionspirit: Z jednej strony to w tej cenie nie ma się co zastanawiać, a z drugiej to w mieście się będzie męczył ten samochód, sam robię 10-15k km rocznie i diesla bym nie kupił, jeżdżę e46 w gazie. Automaty do diesli ponoć kiepskie są, więc radzę porządnie posprawdzać przed kupnem.