Wpis z mikrobloga

#sonya6000 #sony #pytaniedoeksperta i #fotografia, bo może ktoś miał podobny problem w swoim aparacie (niekoniecznie Sony)

Posiadam aparat Sony A6000. Zgrywam zdjęcia poprzez wyjęcie karty MicroSD (w adapterze) z aparatu i włożenie go do czytnika w laptopie. Kopiuje, usuwam itd. Po włożeniu karty z powrotem do aparatu zdjęcia usunięte wyświetlają się nadal na liście zdjęć, tyle że jako uszkodzone (zamiast zdjęcia jest widoczna ikonka pytajnik i w menu jest możliwość odzyskania zdjęcia).

Jak sobie z tym poradzić, żeby po usunięciu zdjęcia w komputerze (Windows) aparat już ich nie pokazywał?
  • 10
  • Odpowiedz
@Rabbit_And_Tulip: #!$%@?.
- Skopiowałem sobie pliki na dysk,
- sformatowałem kartę w aparacie,
- wrzuciłem na komputerze te skopiowane zdjęcia z powrotem na kartę
- aparat nie widzi w ogóle zdjęć

Ja #!$%@?ę... to w ogóle nie współpracuje z systemem plików Windows. Pewnie trzeba jakiegoś softu od Sony używać do zgrywania zdjęć...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryhaliny: Rzeczywiscie, u mnie jest to samo, ale gówno xD.
Sony ma tę apkę Play Memories, może tam spróbuj?
Ja nigdy z tym się nie spotkałem, bo zawsze zdjęcia importuje lightroomem, a później leci format karty i już tam nic nie wrzucam.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: A mógłbyś to robić tak:
1. Kopiuj zawartość karty(zdjęcia, filmy etc.) na dysk
2. Format karty na kompie jako exFat
3. Wrzucasz kartę do aparatu

Jeśli tak będziesz postępował to rozwiążesz swoje problemy
  • Odpowiedz
@DamSon: No ale właśnie chciałem mieć możliwość zgrania kilku zdjęć z karty, usunięcia ich/usunięcia niepotrzebnych (bo na kompie łatwiej mi zarządzać plikami niż w aparacie) i wrzucenia karty z powrotem do aparatu.

Używam aparatu służbowo i prywatnie, więc część zdjęć zgrywam w pracy, część w domu. I od razu usuwam te zgrane z karty, ale nie usuwam wszystkich.

Na Canonach tak robiłem i działało :)

No trudno... trza będzie spróbować tej
  • Odpowiedz