Wpis z mikrobloga

Cieszy mnie inicjatywa pana Gwiazdowskiego.

Co prawda, jak na partię-krzak robioną miesiąc przed wyborami przystało, skończy w przypadku ewentualnego sukcesu jak Palikot, Kukiz, Petru czy niebawem też Biedroń: jako dostarczyciel randomów, którzy w większości uciekną z klubu do tych złych, niedobrych wielkich partii od PiSu poczynając na SLD kończąc.

Ale nie o to chodzi. Na tle tzw prawicy Gwiazdowski wyróżnia się w co najmniej trzech kwestiach:

Po pierwsze, nie budzi wątpliwości stan jego zdrowia psychicznego, czego nie można powiedzieć o reszcie tzw liderów.

Po drugie, nie zaczyna kariery od darcia mordy o dniach sznura i wieszaniu lewaków, których mityczny spisek leży u podstaw wszelakich problemów współczesnego świata.

Po trzecie, w przyjętych rozwiązaniach stara się trzymać kurs na powierzchnię Ziemi, a nie Jowisza, mniejsza już o to jak mu to wychodzi.

Czyż to już nie jest dobry punkt zaczepienia? Sam jako ex-kuc wiem jak to jest mieć sieczkę we łbie, która jednak, wraz z końcem procesu dojrzewania powoli zaczyna szukać kontaktu z rzeczywistością. Wielu z tych młodych ludzi, zaczadzonych #!$%@? oszołomów na YT dałoby się jeszcze uratować, ale terapia szokowa może być zbyt ostra. Dlatego przyda się takie przedszkole, miejsce gdzie prawak zejdzie z drzewa, ostrzyże łeb i nauczy się zwracać do ludzi per „proszę pana” a nie „ty #!$%@? lewaku!”. Gwiazdowski pasuje jak ulał na taką przedszkolankę.

Także z mojej strony propsik, choć z tego samego powodu nie wróżę mu wielkiej popularności.

#neuropa #polityka #gwiazdowski
loginnawykoppl - Cieszy mnie inicjatywa pana Gwiazdowskiego.

Co prawda, jak na par...

źródło: comment_XuENstl01hXaHMxjGPVGKO29p3xV6pDm.jpg

Pobierz
  • 25
@loginnawykoppl: Ujmę to tak - Gwiazdowski to człowiek, na którego ja, wstrętny lewacki #!$%@?, jestem w stanie patrzeć bez lekceważącego uśmieszku na mojej wstrętnej, lewackiej mordzie_. Możemy się nie zgadzać, ale mogę bez stresu wejść z nim w dialog - bez obaw że wyśle na mnie armię kuców co to mnie będą "masakrować" bon-motami w rodzaju "Hitler o Holocauście nie wiedział".

Skoro mogę wejść z nim w dialog, skoro jest szansa
@mnik1: mnie też on przekonuje, jednak to, że chce zgłosić konstytucję w której będzie zakaz aborcji wpisany (ochrona życia od poczęcia) i którą będzie mogło zmienić tylko bodaj 2/3 zgromadzenia Narodowego (tj w praktyce niemożliwa będzie już zmiana konstytucji) jest troszkę niepokojące. Samo to, że konstytucji nie będzie szło zmienić już samo w sobie budzi niepokój. Aczkolwiek po latach rządów mniej lub bardziej socjalistycznych, wolnościowe podejście wygląda bardzo apetycznie. Ciekawią mnie
@loginnawykoppl: Gwiazdowski to typowe polackie kombo "liberalne". Jako jedyny naród na świecie potrafimy połączyć w jednej osobie liberalizm, populizm, demokrację i nie mrugnąć przy tym okiem.

Gwiazdowski tak jak Balcerowicz, będąc ideowo wolnościowcem, w praktyce będzie w praktyce socjalistą. Wyrachowanie nie pozwala na inne rozwiązanie, gdy Gwiazdowski pisze wprost - populizm stawiając wyżej nad idee.

Po pierwsze, nie budzi wątpliwości stan jego zdrowia psychicznego

Po drugie, nie zaczyna kariery od darcia
@loginnawykoppl: Mam na półce od dwóch lat taką oto książkę, polską odpowiedź na "Kapitał XXI wieku" Piketty'ego. Zawsze brakuje mi czasu, by po nią na poważnie sięgnąć, ale przekartkowałem i widzę tam mnóstwo przypisów, w tym do rdzeniowych myślicieli pro-redystrybucyjnych (jak John Rawls).

To jest to. Gość się czemuś sprzeciwia i jest w stanie sklecić odpowiedź w formie książki. Nie mnie oceniać, czy przekonującą, ale i tak o trzy długości lepszą
eoneon - @loginnawykoppl: Mam na półce od dwóch lat taką oto książkę, polską odpowied...

źródło: comment_z1c684U2DbFtuFVKcRwbQSl3rIwcTey1.jpg

Pobierz