Wpis z mikrobloga

Jakiej firmy białko najlepiej kupić? Waham się między Optimum Nutrition a USN.

Temat zapewne dość często poruszany, ale postanowiłem go odkopać ze względu na ostatnie wydarzenia dotyczące Sport Definition. Z jednej strony widzę dość tanie białka np. KFD #kfd , ale zarazem zapala mi się "lampka", dlaczego ten surowiec jest tak tani. Suplementy nie przechodzą takich badań jak leki przed dopuszczeniem do obrotu, dlatego zastanawiam się czy warto testować na sobie tańsze zamienniki w myśl: "Nie będę głupi płacił 2, 3x razy więcej skoro mogę mieć to taniej". Chciałbym poznać Wasze zdanie w tej kwestii.
#mikrokoksy #suplementy
  • 10
@KoldiuszCaesar: z KFD mam ten problem, że jest podejrzanie tanio. Nie twierdzę, że są złe, oszukane itd. bo nie mam żadnych podstaw, aby tak twierdzić, poza czysto konsumenckim podejściem w myśl którego jak oferują mi złoto za 2x mniej to szansa, że to będzie tombak wzrasta wykładniczo ;)
@Kasahara: Pytanie na ile można wierzyć badaniu zleconemu przez samą zainteresowaną stronę, która chciała wyjaśnić sprawę wysuniętą przez Czerniewicza.
@FEED_YOUR_HEAD: Zgadzam
@monde:

A na ile można wierzyć innemu białku, gdzie KAŻDA FIRMA sama je zleca? Proszę Cię :). Jak chcesz słuchaj debila Czerniewicza, który bada białko na podstawie rozsypywania sie na patelnie xD.
@Kasahara: To tylko kwestia zaufania do producenta. Sytuacja byłaby idealna, gdyby badane były tego typu suplementy przez zewnętrzny organ (np. sanepid) przed dopuszczeniem do obrotu, ale z racji tego, że to tylko "żywność" w rozumieniu prawnym, to pozostają badania zewnętrzne zlecone przez samą firmę. Nie biorę do siebie testu rozsypywania białka jako niepodważalnego dowodu bo inna struktura może wynikać zapewne z różnego procesu produkcyjnego. Jest to po prostu zastanawiające :) Również
@monde na kfd masz badania na biezaco. Napisz do nich, to Ci przysla. Moim zdaniem najbardziej pewna firma.

Oprocz tego olimp. Bialko ostrovit jest mega tanie i spoko.

Bp, sfd, all nutrition odpada.