Wpis z mikrobloga

#silownia #rzeszow #fizjoterapia #ortopedia #trening

Mam problem z barkiem, ortopeda ani fizjoterapeuta nic nie pomogli, rezonans git. Fizjoterapeuta tylko powiedział, że mam trochę wadę że barki mam wysunięte do przodu, dodatkowo jeden jest wyżej od drugiego ale niby tak już mam i nic z tym nie da się zrobić. Przeszkadza mi to w ćwiczeniu na siłowni. Chce spróbować jeszcze jedną opcje - może mam złą technikę bo chodzi głównie o jakiekolwiek wyciskanie. Jeden bark cały czas ucieka mi do góry i wgl krzywo to jakoś idzie, na poziomej lub skos+ jak wyciskam na klatkę to bark odmawia posłuszeństwa a drugim mogę machać i machać... Co bym nie robił - na wyciskaniu mam dużo mniejszy ciężar w porównaniu z innymi ćwiczeniami. Łopatki ściągam, barki daje w dół i wtedy się kładę ale przy wyciskaniu i tak mi jeden ucieka do góry.

Zna ktoś jakiegoś dobrego trenera personalnego aby dokładnie sprawdził moją technikę na wyciskaniu i doradził co z tym zrobić? Po prostu aż mnie krew zalewa jak ćwiczę np. klatkę i ten bark mi przeszkadza.

Rzeszów/okolice.

Prosze o pomoc <3
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@turbol:

jeden jest wyzej

na wierzbowej od strony ukrainy byl kregarz majfriend z wietnamu. pomagal gdy kazdy fizjo rozkladal rece. dzieciaki 18 az po babki 88 lvl. streetview cos nie widze szyldu. po prostu uzyj opcji szukaj ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@turbol:
"Fizjoterapeuta tylko powiedział, że mam trochę wadę że barki mam wysunięte do przodu, dodatkowo jeden jest wyżej od drugiego ale niby tak już mam i nic z tym nie da się zrobić."
to są żarty, powiedz jak typ się nazywa żebyśmy wiedzieli kogo unikać.

Trener personalny wiele Ci ni na temat Twojego problemu nie powie, potrzebujesz fizjoterapeuty, który podejdzie do sprawy na poważnie. Najlepiej takiego, który sam ćwiczy albo ćwiczy
@szczypek45: może że nic nie powiedział to za duże słowo i mocno to przerysowalem, ale dla mnie jeżeli mnie nie wyleczył to znaczy właśnie że koniec końców tak juz mam i nic z tyym nie zrobię.

Oczywiście ćwiczył ze mną ten bark, tzn bańki na rozluźnienie miesnia, tejpy, eliminowanie napięcia. Ale po prostu to nic nie dawało. Dzien po naklejeniu tejpow bylo juz tak samo. Dlatego po 2, 3 wizycie polecono
@turbol: Piersiowy większy lub mniejszy warto rozciągać tak czy tak. Ale piersiowy będzie ciągnąć barki do protrakcji a nie do elewacji, a przykurczony piersiowy mniejszy to nawet w dół raczej, wg mnie nie z tym masz problem.

To, że bark nie układa się właściwie to na 99% nie jest wina barku i nie z barkiem trzeba pracować, źródło leży gdzie indziej, ale właśnie to powie Ci sensowny fizjo bo przez internet
Fizjoterapeuta fizjoterapeucie nie równy. Dominik Pikuła, polecam z calego serducha. Ogrom wiedzy i rtg w palcach.
Jak trener to Jakub Surmacz - głównie dostępny w Lublinie ale odwiedza rodzinny Rzeszów
@turbol: