Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 100k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 50k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie odkładam 2500zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 2 lata oszczędzania na wykończenie i w wieku 28 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_5ZOfb0Bq6jLBnC4zcY0c6hQ98hQtmEZt.jpg
  • 454
@miki4ever: z drugiej strony jak masz sam wszystko robic a sie na tym nie znasz to narobisz mase błędów, tanie materiały do tego stracisz 5 lat a po wszystkim wpoiesz, że dom #!$%@? bo źle rozplanowany, materiały słabe zimno jest i ogólnie to grzyb wyłazi po pół roku... wiadomo, że cześc rzeczy można zrobic samemu, ale za konkretne instalacje czy kafelki bym sie wcale nie brał.


@leftfinger: wiadomo. Mnie ostatnio
@miki4ever nie wiem czy to w ogóle możliwe ja kupiłem dom od dewelopera bo na działkę mnie w mojej okolicy stać nie było. Moi rodzice 3 lata temu wydali 700 tys na budowę łącznie z wyposażeniem. Działkę kupili za 170 tys to było jak za darmo nawet notariusz był w szoku, niedawno jedna działka obok nich 1400 metrów poszła za 380 tyś. 600 metrów do morza 0.5 km od granic miasta Kołobrzeg
Tak już odnosząc się do tej zarzutki to powiem tak: dom w takim stanie jak na zdjęciu wraz z działką o wartości 60 tyś zł. kosztował mnie 280 tys zł. Dom ma 142.3m z garażem. Elektryka w środku już jest. Na wielu rzeczach było oszczędzane, m.in ma betonie gdyż wujaszek ma betoniarnie. Okna, brama garażowa + rolety (których nie ma na zdjęciu) to koszt 15 tys zł. Dach to koszt 70 tyś,
Pobierz
źródło: comment_esFjqgd6QtnDAfMOylxmxvszXpCjDg8w.jpg
@veranoo: kwota bazowa to było niecałe 360k, te brakujące 90k to już moje dodatki poza projektem których ja zdjęciu nie zobaczysz jak dodatkowe wykończenie strychu, ogrzewanie podłogowe, inteligentne sterowanie chociażby ogrzewaniem i elektryka, lepszy piec gazowy, dodatkowe filtry wody, więcej punktów jeśli chodzi o elektrykę tak aby na każdej ścianie był min jeden kontakt, drzwi balkonowe przesuwne, a nie otwierane, okna dodatkowo wzmocnione, szyby wzmocnione, na oknach i drzwiach dodatkowe zabezpieczenia
@Jebwleb: dlatego ze obecnie mieszkam w mieszkaniu w bloku 49,5m i mimo ze mam tylko jedno dziecko to się nie mieszczę w domu, pod blokiem nie ma gdzie zaparkować, aby iść zrobić grilla to muszę jechać xkm na ogródek działkowy, to wszystko bez sensu. Mam 32lata, postawie dom, mogę zrobić kolejne dzieci, samochód wrzucę do garażu, grilla zrobię na tarasie a koszenie trawie to będzie dla mnie przyjemność a nie obowiązek.
@korporacion: Ale Ty jesteś dzban xDDDDDD Nie ma komu brać materiałów budowlanych ? Mój brat buduje dom i cena za poloterm w tym momencie to jakieś 9zl w woj.Lodzkim , w 2010 chodził po 3 zł. Wykończenie 50k ? Jaja sobie robisz. Za 50k to nie wykończysz w połowie stanu deweloperskiego a co dopiero surowy. 2/10 bo odpisałem.